III NIEDZIELA WIELKANOCNA

23 IV 2023

1. Trwają zapisy do klas pierwszych Katolickiej Szkoły Podstawowej w Koszalinie. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie w przedsionku kościoła.

2. Zapraszamy na Koszaliński Wieczór Uwielbienia - Eucharystia, biblijna konferencja o Kościele oraz modlitwa uwielbienia w kościele pw. Ducha Świętego w sobotę 29 kwietnia o 18:00.

3. Od wczoraj rozpoczęliśmy w naszej parafii „Rekolekcje 33” – rekolekcje zawierzenia Maryi i Jezusowi, które trwać będą dokładnie 33 dni. W związku z tym codziennie przez ten okres, po wieczornej Mszy św. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu słuchamy krótkich konferencji. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału.

4. Jak w każdą niedzielę można nabyć Gościa Niedzielnego”, jest także nowy numer „Małego gościa”.

5. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele CARITAS kwotę 1740 zł. Bóg zapłać!

6. Ogłoszenie kandydata do święceń kapłańskich:

Marek MAZGAJ z naszej parafii, diakon diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, pragnie przyjąć ŚWIĘCENIA PREZBITERATU. Kandydata polecamy modlitwom wiernych. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby kandydata niegodnym przyjęcia święceń prezbiteratu, jest w sumieniu zobowiązany zawiadomić o tym Księdza Proboszcza. Należy przy tym pamiętać, że rzucanie na kogokolwiek niesłusznych podejrzeń lub posądzeń jest grzechem.

Niech Pan Zmartwychwstały błogosławi nam wszystkim w tym nowym tygodniu, a naszych Jubilatów i Solenizantów niech obdarzy łaską zdrowia i wszelkim dobrem.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Kazimierz Telus ul. Franciszkańskiej lat 68, Jan Rybak lat 69 z ul. Bosmańskiej oraz Franciszek Pawlak lat 70 z ul. Morskiej. Wieczny odpoczynek…