Ogłoszenia 14.06.2026

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Anna l. 89 z ul. Teligi; Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

 1. Dzisiaj

- oraz w kolejne dni, o 18:00 sprawujemy nabożeństwa czerwcowe. Wcześniej – tj. o 17:30 - odmawiamy różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy; - zgodnie z zapowiedzią przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrzyć się w ciasta upieczone przez rodziny ministrantów i życzliwe panie. Dochód jest przeznaczony na wspólny ministrancki wyjazd letni w Góry Sowie; - za złożone dzisiaj ofiary na inwestycje parafialne, składamy podziękowanie.

2. W poniedziałek

- po wieczornej Mszy świętej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

3. We wtorek

- po wieczornej Mszy świętej spotkanie z rodzicami ministrantów wybierającymi się na wspólny wyjazd z ks. Wikariuszem.

 4. W środę

- razem z nabożeństwem czerwcowym odbędzie się nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszą święta zbiorowa;

- po Mszy świętej spotkanie Kręgu Biblijnego w domu parafialnym;

- o 19.00 w katedrze będzie zaprezentowany film (ok. 50 min.) ze spotkania z Janem Pawłem II w Koszalinie. Następnie będzie modlitwa różańcowa w intencji powołań, w języku łacińskim razem z Papieżem.

5. W czwartek

- od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

 6. W piątek

- o 15:00 w domu parafialnym spotykają się członkowie Żywego Różańca.

7. W sobotę

- o 11:00 spotkanie kandydatów i wszystkich ministrantów z Opiekunem;

- po wieczornej Mszy św. schola poprowadzi nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku szkolnego, zapraszamy do włączenia się w dziękczynienie zarówno dzieci i młodzież jak również ich rodziców.

8. O ile w naszych domach/mieszkaniach  znajduje się niepotrzebny sprzęt elektryczny lub elektroniczny, możemy się go pozbyć z pożytkiem dla misji.
W przyszłym tygodniu – za tydzień będziemy gromadzić: komputery, telefony, pralki, monitory, lodówki, drukarki, żelazka, telewizory, odkurzacze, kable, magnetofony itd.

9. Do nabycia „Gość Niedzielny” – zachęcamy do lektury.

10. Podziękowanie

- w nawiązaniu do ubiegłej niedzieli o. Johan z Kenii kwestując na rzecz misji zebrał kwotę bliską 8.800 zł. Za otwarte serca troskę o Kościół powszechny bardzo serdecznie dziękujemy.

Nam wszystkim w najbliższym czasie niech Bóg błogosławi, a solenizantów i jubilatów najbliższego tygodnia, w sposób szczególny niech Opatrzność wspiera potrzebnymi łaskami.    


                                                                                           Duszpasterze Parafii

Ogłoszenia 07.06.2026

X NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj

- oraz w kolejne dni, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą, celebrujemy nabożeństwa czerwcowe wraz z procesją eucharystyczną. Wcześniej – tj. o 17:30 - odmawiamy różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy;- gościmy o. Joana franciszkanina z Kenii. Usłyszeliśmy jego słowo, a przy wyjściu z kościoła będzie kwestował na rzecz dzieł które franciszkanie prowadzą.

2. W poniedziałek

- w tym dniu również po wieczornej Mszy świętej kolejne spotkanie zespołu (komitetu) organizacyjnego festyn parafialny, który odbędzie się w ostatnią niedzielę sierpnia. Bardzo prosimy o wzięcie udziału;

- podczas wieczornej Eucharystii będziemy pamiętali o 14 rocznicy święceń prezbiteratu ks. Pawła, która przypada we wtorek, ale w tym dniu mają zjazd kursowy w Pile.

3. W środę

- razem z nabożeństwem czerwcowym odbędzie się nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszą święta zbiorowa.

 4. W czwartek

- od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej;

- podczas wieczornej Mszy św. poświecenie wianków z pierwocin kwiatów i ziół leczniczych.

5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

- to też ostatni dzień procesji eucharystycznej wokół kościoła;

- z racji na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje charakter pokutny czyli nie ma postu.

6. W sobotę – dzień maryjny

- wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

- jednocześnie jest to 13 dzień miesiąca – dzień fatimski. Połączymy nabożeństwo czerwcowe z nabożeństwem ku czci Matki Bożej i procesją maryjną wokół kościoła.

7. W przyszłą niedzielę

- rodzice ministrantów przygotują wypieki ciast i będą je rozprowadzać czyniąc zbiórkę na letni wspólny wyjazd ministrancki w Góry Sowie z ks. Pawłem;

- jest to jednocześnie druga niedziela miesiąca i taca inwestycyjna będzie zbierana z przeznaczeniem na dwa zamykane konfesjonały z myślą o osobach słabo słyszących.

8. Nadal jest aktualna zbiórka przedmiotów na loterię fantową podczas festynu parafialnego. Jeśli jest taka możliwość to prosimy o przedmioty takie jak: podręczna elektronika, sprzęt gospodarstwa domowego, przybory szkolne i biurowe oraz gospodarstwa domowego i wiele innych rzeczy które chcielibyśmy otrzymać przy takiej okazji. Przynosimy te dary do zakrystii przed i po Mszy świętej. Prosimy nie przynosić pluszaków. Za dotychczasowe dary na ten cel bardzo dziękujemy.

9. Do nabycia „Gość Niedzielny” – zachęcamy do nabywania.

10. Podziękowanie

- w nawiązaniu do minionego czwartku, pragnę raz jeszcze serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarz: mieszkańcom osiedla, poszczególnym osobom koordynującym działania, panu leśniczemu Waldemarowi. Kieruję słowa wdzięczności do wszystkich zaangażowanych w organizację i przebieg procesji: policji, liturgicznej służbie ołtarza, fotoreporterkom, niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty i osobom które te kwiaty dostarczyły. Wszystkim którzy wzięli udział w tej parafialnej manifestacji wiary wyrażając przywiązanie do obecnego Jezusa w Eucharystii. Niech Bóg Wam wszystkim błogosławi;

Nam wszystkim w najbliższym czasie niech Bóg błogosławi, a solenizantów i jubilatów najbliższego tygodnia, w sposób szczególny niech Opatrzność wspiera potrzebnymi łaskami.    


                                                                                           Duszpasterze Parafii

Ogłoszenia 31.05.2026

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

W minionym tygodniu zmarły z naszej parafii następujące osoby:

- śp. Bożena Wenderlich l. 78 z ul. Franciszkańskiej

- śp. Teresa Prokopowicz l. 83 z ul. Teligi

- śp. Urszula Chrebor l. 77 z ul. Dokerów

dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

1. Dzisiaj

- po raz ostatni w tym roku, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą czyli o 18:00 celebrujemy nabożeństwo majowe ku czci NMP. Zapraszamy do wzięcia udziału; - przed kościołem w naszej parafii jest przeprowadzona zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej, która jest symbolem narodowego dziękczynienia. Już dzisiaj w naszej parafii obchodzimy XIX Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za świadectwo wiary.

2. W poniedziałek

- dzień dziecka, życzymy wszystkim dzieciom radosnego przeżywania tego etapu życia w gronie kochających rodziców;

- na 17:00 zapraszamy dziewczynki chcące sypać kwiaty podczas procesji Bożego Ciała. Bardzo prosimy o zgromadzenie się na placu przed kościołem. Kiedyś sypanie kwiatów to był zaszczyt, że mogę tak uwielbić Jezusa Eucharystycznego, i niech tak pozostanie;

- od poniedziałku rozpoczynamy o 18:00 nabożeństwa czerwcowe. Przez cały czerwiec przez śpiew litanii do NSPJ oddajemy cześć Sercu Jezusowemu;

- po wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

3. We wtorek

- w przedsionku kościoła będzie wystawiony kosz na kwiaty do sypania przez dziewczynki oraz wiadra z wodą na kwiaty z naszych ogrodów by udekorować kościół i ołtarze polowe;

- po wieczornej Mszy świętej spotkanie Kręgu Biblijnego, zapraszamy do udziału.

4. W środę

- razem z nabożeństwem czerwcowym odbędzie się nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszą święta zbiorowa za Jej wstawiennictwem. Zachęcamy do podawania intencji w których wspólnie się modlimy;

- ministranci mają zbiórkę o 19:15 przygotowującą do czwartkowej uroczystości;

- bardzo prosimy o sąsiedzką pomoc w przygotowaniu ołtarzy na czwartek, jest to wyrazem troski o uszanowanie Najświętszego Sakramentu.

 5. W czwartek Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

- porządek Mszy świętych w tym dniu tak jak w niedzielę poza Mszą św. Południową o 13:00;

- po Mszy o 11:30 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem trasą wskazaną przed tygodniem;

- mieszkańców prosimy o uporządkowanie i udekorowanie obejść, co będzie wyrazem naszej czci wobec Najświętszej Eucharystii, wszystkich uczestniczących w procesji prosimy o modlitewne zaangażowanie się – przed wyruszeniem w procesję zabierzemy małe okolicznościowe śpiewniki by włączyć się w uwielbienie Boga, zachęcamy też by śpiewniki z ubiegłego roku wykorzystać jako pomoc w aktywnym śpiewie;

- dzieci z tegorocznej I Komunii Świętej proszę o udział w procesji w strojach odświętnych (tak jak do I spowiedzi świętej), dziewczynki proszę by sypały kwiaty przed Najświętszym Sakramentem;

- bardzo prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do poleceń służb porządkowych podczas trwania procesji;

- od 17:00 nie będzie w tym dniu wystawienia Najświętszego Sakramentu z racji na południową procesję eucharystyczną.

 6. W piątek – to I piątek miesiąca

- od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta;

- o 18:00 nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła;

- w kolejne dni – do następnego piątku – będzie tak samo, odbędzie się procesja eucharystyczna;

- Biskup Diecezjalny udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia, należy jednak, chcąc skorzystać
z dyspensy, podjąć inne formy pokutne, np. modlitwę o nawrócenie grzeszników.

7. W sobotę – to I sobota miesiąca

- od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta, a także nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP;

- organizatorzy Męskiego Różańca zapraszają wszystkich mężczyzn na wspólną modlitwę różańcową na plac katedralny przy pomniku św. Jana Pawła II, o 14:30. Bezpośrednio po różańcu, w kościele św. Józefa, będzie rozważanie i Msza św.; - również w sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej. O 10:00 na Górze Chełmskiej rozpocznie się nabożeństwo różańcowe, potem konferencja i Eucharystia o 12:00. Serdecznie zapraszamy; - księża w godzinach przedpołudniowych odwiedzą chorych w ich domach. Gdyby była potrzeba zgłoszenia nowych osób, to bardzo prosimy to uczynić; - po wieczornej liturgii odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca z opiekunem.

8. W przyszłą niedzielę - gościć będziemy o. Joana franciszkanina z Kenii. Tam posługują również polscy franciszkanie, głosząc Ewangelię i sprawując święte sakramenty. O. Joan będzie dzielił się z nami doświadczeniami rozwoju Kościoła w Afryce i będzie zbierał ofiary na misje, po każdej Mszy świętej.

9. Caritas przeprowadza program zatytułowany „Dar Życia – razem w drodze ku bezpiecznemu dzieciństwu i świadomemu macierzyństwu” – program jest adresowany do kobiet w ciąży i samotnych matek – informacje są na plakacie w przedsionku kościoła.

10. Do nabycia „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” – zachęcamy do nabywania.

11. Bardzo dziękujemy wszystkim dbającym o naszą parafię, zwłaszcza za modlitwy i życzliwość. Dziękujemy za dbałość o naszą świątynię. Bóg zapłać wam wszystkim za serdeczność.

Nam wszystkim w najbliższym czasie niech Bóg błogosławi, a solenizantów i jubilatów najbliższego tygodnia, w sposób szczególny niech Opatrzność wspiera potrzebnymi łaskami.   


                                                                                                          Duszpasterze Parafii

 

Przypominamy porządek trasy Bożego Ciała: wyruszamy po Mszy świętej
o 11:30 i idziemy ul. Teligi do Krańcowej i ul. Franciszkańską wracamy:

I – ołtarz na rogu ulic Teligi i Jachtowej;

II – ołtarz na rogu ulic Szyprów i Krańcowej;

III – ołtarz na rogu ulic Krańcowej i Franciszkańskiej;

IV – ołtarz na placu przed kościołem.

Ogłoszenia 24.05.2026

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

          W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej zmarli:

- śp. Zbigniew Cegielski l. 83 z ul. Bosmańskiej;
- śp. Aniela Wielgosz l. 98 z ul. Sienkiewicza;
- śp. Janina Żmudzińska l. 85 z ul. Bosmańskiej.

Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego

- dzisiaj i w kolejne dni tygodnia celebrujemy pół godziny przed wieczorną Mszą świętą nabożeństwa majowe ku czci NMP. Wcześniej odmawiamy różaniec. Zapraszamy do wspólnej codziennej modlitwy- przy wyjściu z kościoła możemy się zaopatrzyć w ciasto do niedzielnej kawy, upieczone przez rodziny ministrantów. Dochód z akcji przeznaczony jest na wspólny ministrancKi wyjazd w Góry Sowie.

2. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła

- porządek nabożeństw jak w każdy dzień powszedni;

- podczas wieczornej Mszy św. której będzie przewodniczył bp Antoni Długosz z Częstochowy, modlić się będziemy o potrzebne łaski i błogosławieństwo z okazji 80 urodzin ks. Tadeusza Gorli, zapraszamy do wspólnej modlitwy;

- po wieczornej Mszy świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. We wtorek

- będzie dodatkowa Msza święta o 12:00 z racji na zjazd kursowy księży wyświęconych w 1990 r. Chętnych do wzięcia udziału w liturgii zapraszamy.

 4. W środę

- razem z nabożeństwem majowym odbędzie się nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszą święta zbiorowa.

 5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana 

- od 17:00 do wieczornej Mszy świętej modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem wraz z możliwością skorzystania ze spowiedzi świętej;

- po wieczornej Mszy św. spotkanie Apostolatu Dobrej Śmierci.

6. Warto przypomnieć, że dzisiejszą uroczystością kończymy okres wielkanocny, pozostał nam jeszcze tydzień do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii św. wielkanocnej.

7. Za dziesięć dni Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Podaliśmy już trasę procesji. Dla przypomnienia i z małymi korektami podajemy raz jeszcze porządek trasy: wyruszamy po Mszy świętej o 11:30 i idziemy ul. Teligi    ku ul. Krańcowej i następnie ul. Franciszkańską wracamy do kościoła;

I – ołtarz na rogu ulic Teligi i Jachtowej;

II – ołtarz na rogu ulic Szyprów i Krańcowej;

III – ołtarz na rogu ulic Krańcowej i Franciszkańskiej;

IV – ołtarz na placu przed kościołem.

 Bardzo prosimy o solidarne zwarcie sił najbliżej mieszkających, by wspólnymi siłami przygotować skromne ołtarze.

Warto pomyśleć o dzieciach które chciałyby sypać kwiaty podczas procesji. Dziewczynki nie muszą mieć białych sukienek, ale ważne by były ubrane odświętnie.

8. Do nabycia „Gość Niedzielny” – zachęcamy do lektury.

9. Bardzo dziękujemy tym, którzy dbają o naszą Wspólnotę parafialną oraz o naszą świątynię i jej obejście, zwłaszcza dziękujemy za modlitwy i ogromną życzliwość. Bóg zapłać wam wszystkim za serdeczność.

Nam wszystkim w najbliższym czasie niech Bóg błogosławi, a solenizantów i jubilatów najbliższego tygodnia, w sposób szczególny niech Opatrzność wspiera potrzebnymi łaskami.    

         


                                                                                           Duszpasterze Parafii

Ogłoszenia 17.05.2026

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

         

                W minioną niedzielę były zbierane pieniądze z przeznaczeniem na wykonanie nowych konfesjonałów, które mają być zamykane i szczelne. To wszystko w trosce o osoby słabo słyszące. Zebrana taca inwestycyjna i przekazane środki innymi kanałami wyniosła 10.800,- zł. Za złożone ofiary i otwarte serca na potrzeby naszej Wspólnoty z serca dziękuję.

1. Codziennie w maju, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą, celebrujemy nabożeństwa majowe. Wcześniej odmawiamy różaniec. W tym tygodniu również trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W poniedziałek

- po wieczornej Mszy świętej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

3. W środę

- jak co tydzień nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

4. W czwartek

- od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa indywidualna. W tym czasie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.        

5. W sobotę

     - w katedrze koszalińskiej o 10:30 zostaną udzielone święcenia diakonatu jednemu z naszych kleryków Wyższego Seminarium Duchownego;

     - spotkanie formacyjne młodszych ministrantów i kandydatów na ministrantów o 11:00 w kościele;

     - o 16:00 rozpoczynamy nabożeństwo pokutne i potem spowiedź dla uczniów klas IV i ich rodziców w rocznicę I Komunii Świętej.

6. W przyszłą niedzielę – obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego

- w tym dniu rodzice ministrantów przygotują cista do niedzielnej kawy – dochód przeznaczony jest na wakacyjny wspólny wyjazd ministrantów w Góry Sowie;

- o 12:00 rozpocznie się Mszą świętą sprawowaną w katedrze MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY, zapraszamy do wzięcia udziału w marszu, a potem w pikniku przy kościele pw. Ducha Świętego;

- u nas w kościele na Mszy świętej o 13:00 będziemy świętować rocznicę I Komunii Świętej, serdecznie zapraszamy dzieci i ich rodziny do wzięcia udziału w świętowaniu.

7. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja będzie podążała z kościoła ulicami osiedla domów jednorodzinnych do ul. Krańcowej i Franciszkańską wrócimy do świątyni. Ołtarze są przewidziane w okolicach następujących punktów:

1/ na rogu ulic Teligi i Jachtowa;

2/ na rogu ulic Szyprów i Krańcowej;

3/ na rogu ulic Krańcowej i Franciszkańskiej (małe rondo) i

4/ na placu przed kościołem.

Bardzo prosimy o sąsiedzką solidarność, by wspólnymi siłami podjęć się przygotowań do tej wielkiej uroczystości. Potrzebne elementy dekoracyjne można otrzymać z parafii.  

8. W minionym tygodniu spotkał się komitet organizacyjny naszego FESTYNU PARAFIALNEGO. Wszystkich chętnych do włączenia się w jego organizację zapraszamy do kontaktu z ks. Pawłem. Chcących się podzielić przedmiotami z przeznaczeniem na fanty, bardzo prosimy o otwarte serca. Na fanty przydadzą się te rzeczy, które i my chcielibyśmy otrzymać w loterii.

9. Do nabycia „Gościa Niedzielnego” zachęcamy do lektury.

Obchodzącym urodziny i imieniny oraz rocznice ważne dla małżeństw i rodzin życzymy obfitości łask, zdrowia i wszelakiego dobra. 

                                                                                     Duszpasterze Parafii

Ogłoszenia 10.05.2026

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Tadeusz Milewczyk l. 70 z ul. Krańcowej, Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

1. Dzisiaj:

- radością naszej Wspólnoty jest, że do I Komunii świętej, podczas Mszy o 11:30, przystępuje w naszym kościele 43 uczniów klas III. Wspierajmy dzieci i ich rodziców naszą modlitwą;

- odwołaliśmy celebrę Mszy świętej o 13:00;

- o 17:00 będzie nabożeństwo dla dzieci pierwszokomunijnych i ich chrzestnych;

- w ramach Białego Tygodnia dzieci przychodzą z rodzicami do kościoła na wieczorną Mszę świętą o 18:30;

- dzisiejsza niedziela jest inwestycyjną. Ofiary zebrane przeznaczone będą na nowe konfesjonały które mają być zamykane i wygłuszone.

2. Codziennie w maju, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą, celebrujemy nabożeństwa majowe. Wcześniej odmawiamy różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek

- spotkanie komitetu organizacyjnego festyn parafialny, Wszyscy chętni są serdecznie zaproszeni do wzięcia udziału;

- Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Polskich zaprasza pracowników ochrony zdrowia na Mszę św. do kościoła pw. św. Kazimierza w Koszalinie. Msza św. z udziałem orkiestry wojskowej zostanie odprawiona we wtorek o 18:00.

4. W środę – 13.05. – wspomnienie NMP z Fatimy

- to dzień w którym inaugurujemy comiesięczne nabożeństwa do MB Fatimskiej. Bezpośrednio po Mszy świętej nabożeństwo i procesja wokół kościoła.

5. W czwartek

- od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa indywidualna. W tym czasie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

6. W piątek

- zachęcam do modlitwy za ks. Tadeusza z okazji 29 rocznicy święceń prezbiteratu;

- w tym dniu rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. W przyszłą niedzielę – obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Do nabycia „Gościa Niedzielnego” zachęcamy do lektury.

Obchodzącym urodziny i imieniny oraz rocznice ważne dla małżeństw i rodzin życzymy obfitości łask, zdrowia i wszelakiego dobra. 

                                                                                     Duszpasterze Parafii

Ogłoszenia 03.05.2026

V NIEDZIELA WIELKANOCY

 

 

Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Romuald Gorzelak l. 75 z ul. Bosmańskiej, Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

1. Codziennie w maju, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą tj. o 18:00, celebrujemy nabożeństwa majowe. Wcześniej odmawiamy różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W poniedziałek,

- po wieczornej Mszy świętej Odnowa w Duchu Świętym będzie animować czas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy chętnych do włączenia się w czas modlitwy.

3. We wtorek

- po wieczornej Mszy świętej, w domu parafialnym, spotkanie zainteresowanych Kręgiem Biblijnym który prowadzi ks. Paweł.

4. W środę

- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta zbiorowa.

5. W czwartek

- to jest pierwszy czwartek miesiąca, od 17:00 modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Modlimy się o świętość kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele. W tym czasie sposobność do skorzystania ze spowiedzi świętej;

- na wieczorną Mszę świętą Liturgiczna Służba Ołtarza zaprasza wszystkich chętnych by wypraszać łaski Boże dla ks. Opiekuna z okazji zbliżających się urodzin.  

6. W piątek

      - obchodzimy uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – patrona Polski, z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

7. W sobotę

- w sanktuarium diecezjalnym w Skrzatuszu o 10:00 będzie celebrowana Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego, podczas której odbędzie się obrzęd pobłogosławienia i dopuszczenia do pełnienia funkcji ceremoniarzy. Wśród promowanych jest prezes ministrantów Marcel Wrona. Bardzo mu gratulujemy całej formacji i zdania egzaminu oraz najwyższego awansu  w stopniach kariery LSO.

8. Już za tydzień w niedzielę uroczystość pierwszokomunijna w naszej parafii.
W ramach przygotowań dzieci, wraz z rodzicami, gromadzą się w kościele w poniedziałek i w środę oraz w piątek (4 i 6 oraz 8 maja) o 16:30. W czwartek o 16:00 zapraszam rodziców do przygotowania świątyni na niedzielną uroczystość. A w sobotę będzie spowiedź dla dzieci i rodziców od 16:00 poprzedzona krótkim nabożeństwem pokutnym.

Proszę o mobilizację i zaangażowanie się wszystkich osób których to dotyczy.

9. W przyszłą niedzielę

- z racji na uroczystość pierwszokomunijną która rozpocznie się o 11:30, odwołujemy Mszę świętą z godz. 13:00. W tym też dniu nabożeństwo popołudniowe dla dzieci i ich rodziców chrzestnych o 17:00.

10. Do nabycia „Gościa Niedzielnego” oraz „Mały Gość Niedzielny” zachęcamy do lektury.  

Obchodzącym urodziny i imieniny oraz rocznice ważne dla małżeństw i rodzin życzymy obfitości łask, zdrowia i wszelakiego dobra.

                                                                                                                                                                                                                                   Duszpasterze Parafii

Ogłoszenia 26.04.2026

IV NIEDZIELA WIELKANOCY

 

 

Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Jan Gajos l. 80 z ul. Jantarowej,
Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.

1. Dzisiaj:

- przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, modlimy się w najbliższym tygodniu o nowe powołania i wytrwałość dla powołanych. Byśmy mieli w parafiach duszpasterzy;

- podczas Mszy świętej o 13:00 będzie poświęcenie krzyży i wręczenie ich przez rodziców młodzieży która jutro przyjmie sakrament bierzmowania.

2. W poniedziałek

- w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywali uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży przez posługę biskupa Edwarda Dajczaka. Eucharystia rozpocznie się o 17:30. Zapraszamy całą rodzinę parafialną do wzięcia udziału w tym podniosłym wydarzeniu. 

3. We wtorek

- zapraszam na statutowe posiedzenie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Rozpoczęcie spotkania o 19:20 w domu parafialnym.

4. W środę

- przed wieczorną Eucharystią nowenna do MB Nieustającej Pomocy i następnie Msza święta zbiorowa.

5. W czwartek

- od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

6. W piątek 1 maja

- rozpoczynamy miesiąc poświecony Matce Bożej, codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą tj. o 18:00 celebrujemy nabożeństwa majowe. Wcześniej, o 17:30, odmawiamy różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy;

- w tym dniu przed południem księża odwiedzą chorych w ich domach z posługą sakramentalną

- w pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o 17:00 i możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej;

- na ten dzień rozpoczynający weekendowy wypoczynek rodzinny Biskup Diecezjalny udzielił dyspensy od piątkowego postu. Tych którzy skorzystają z tej dyspensy zobowiązani są o modlitwę w intencji Ojca świętego Leona XIV albo podjęcia uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych.

7. Na sobotę została przeniesiona uroczystość NMP Królowej Polski

- tak się dzieje z racji na to, że każda niedziela w okresie wielkanocnym ma priorytetową rangę i nie może ustąpić miejsca innym uroczystościom;

- w tym dniu porządek Mszy świętych jest następujący, o: 8:30; 10:00; 12:00 i 18:30;

- odnowimy też milenijny akt oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi, Matce Kościoła – serdecznie zapraszamy do udziału w liturgii;

- wymiana tajemnic różańcowych – w ramach Żywego Różańca – nastąpi po Mszy świętej o 10:00;

- organizatorzy Męskiego Różańca zapraszają wszystkich mężczyzn na wspólną modlitwę różańcową na plac katedralny przy pomniku św. Jana Pawła II, o 14:30. Bezpośrednio po różańcu, w katedrze, nastąpi 15 min. Rozważanie oraz zostanie odprawiona Msza św.;             

- w Sali kinowo-konferencyjnej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej o 17:00 rozpocznie się patriotyczny koncert „Z pieśnią patriotyczną ku Niepodległej” – „Wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych w 235 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja” – zachęcamy do udziału.

8. Do nabycia „Gościa Niedzielnego” zachęcamy do lektury.

9. Nasi ministranci wczoraj w sobotę wzięli udział w finałowym etapie rozgrywek piłki nożnej w Szczecinku. Drużyna z naszej parafii zajęła trzecią pozycję w diecezji. Gratulujemy zawodnikom z ich kapitanem ks. Pawłem na czele. Życzymy im również sukcesów w pozostałych odcinkach ich życia.

Obchodzącym urodziny i imieniny oraz rocznice ważne dla małżeństw i rodzin życzymy obfitości łask, zdrowia i wszelakiego dobra. 


                                                                                           Duszpasterze Parafii

Ogłoszenia 19.04.2026

III NIEDZIELA WIELKANOCY

 

 

Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:

śp. Jerzy Wołontowicz, l. 77 z ul. Bosmańskiej - Dobry Jezu a nasz Panie – daj mu….

1. Dzisiaj:

- Niedziela Biblijna i rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Każdy z nas niech w domach wyeksponuje Biblię i co dnia do niej sięga, to jest słowo Boga do każdego z nas. Wsłuchujmy się w to co Bóg do nas mówi;

- podczas Mszy św. o 13:00 poświecenie krzyży dla kandydatów do bierzmowania, a po Mszy św. spotkanie z ich rodzicami.

2. W poniedziałek

- przypada w naszej parafii tzw. Doba eucharystyczna. Po rannej Mszy świętej, do wieczornej Eucharystii będzie wystawiony do adoracji Najświętszy Sakrament. Zachęcamy wiernych do wstępowania na modlitwę o różnych porach dnia. Każdy ma coś do powiedzenia Jezusowi Eucharystycznemu i dlatego wykorzystajmy tę szczególną okazję.

3. We wtorek

- po wieczornej Mszy świętej w domu parafialnym spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. W środę

- przed wieczorną Mszą świętą nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza święta zbiorowa.

5. W czwartek

- przypada uroczystość św. Wojciecha bpa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Diecezji;

- od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o nowe powołania do służby w Kościele. W tym czasie sposobność do skorzystania ze spowiedzi.

6. W sobotę

      - po wieczornej Mszy świętej nabożeństwo pokutne i spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich najbliższych.

7. Przyszła niedziela

     - to Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele;

8. Do nabycia „Gościa Niedzielnego” zachęcamy do lektury.

Obchodzącym urodziny i imieniny oraz rocznice ważne dla małżeństw i rodzin życzymy obfitości łask, zdrowia i wszelakiego dobra. 

Ogłoszenia 12.04.2026

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Z naszej wspólnoty odeszły do wieczności:

śp. Jadwiga Kruk, l. 79 z ul. Teligi

i śp. Zofia Buczak, l. 95 z ul. Teligi.

Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

1. Dzisiaj:

- w Kościele Caritas obchodzi swoje święto patronalne, dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jej działalność, chodzi o Szkolne Koło Caritas za aktywną działalność w szkole jak i na terenie naszej parafii;

- ofiarami do puszki po zakończonej Mszy świętej wesprzemy działa Caritas – Bóg zapłać;

- o 15:00 rozpoczniemy Godzinę Łaski czyli koronkę do Bożego Miłosierdzia którą poprowadzi nasza schola parafialna. Życzeniem Jezusa przekazanym św. s. Faustynie było, by zwłaszcza o tej godzinie łączyć się z obfitym w łaskę Miłosierdziem na wspólnej modlitwie – wszystkich serdecznie zapraszamy;

- o 13:00 gromadzą się rodzice i ich dzieci przygotowujący się do spowiedzi i Komunii świętej – jest to comiesięczne, obowiązkowe spotkanie formacyjne;

- z racji na drugą niedzielę miesiąca, składam podziękowanie za dzisiaj złożone ofiary na cele inwestycyjne. Pragnę poinformować że zostały wykonane prace odwodnienia i zainstalowania systemu odprowadzania wód wokół kościoła. Pozostaje nam uregulować należności z tym związane. Zachęcam do obejrzenia tego co widać zwłaszcza za prezbiterium.

2. W poniedziałek

- spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym, po wieczornej Mszy świętej w domu parafialnym.

3. We wtorek

- przypada święto chrztu Polski, zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i o powrót do korzeni chrześcijańskich wszystkich naszych rodaków;

- u nas w parafii odbędzie się tzw. Konwent wielkanocny. O 19:30 będzie sprawowana dodatkowo Msza święta przez księży z dekanatu w intencji zmarłego duchowieństwa, a potem w domu parafialnym odbędzie się posiedzenie mające charakter formacyjny i duszpasterski.

4. W środę

- przed wieczorną Mszą świętą nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza święta zbiorowa.

5. W czwartek

- od 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwa zwłaszcza o świętość dla kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele, w tym czasie możliwość skorzystania ze spowiedzi.

6. W piątek

- po wieczornej Mszy świętej spotkanie – próba młodzieży przed bierzmowaniem.

7. W przyszłą niedzielę

- obchodzimy, jak co roku, Niedzielę Biblijna, zachęcajmy się do lektury tej jedynej i niepowtarzalnej KSIĘGI w której do nas przemawia Bóg;

- po Mszy św. o 13:00 spotkanie rodziców młodzieży która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania.

8. Do nabycia „Gościa Niedzielnego”.

Obchodzącym urodziny i imieniny oraz rocznice ważne dla małżeństw i rodzin życzymy obfitości łask, zdrowia i wszelakiego dobra. 


                                                                                           Duszpasterze Parafii