Ogłoszenia 05.02.2023

V NIEDZIELA ZWYKŁA 5 lutego 2023

 1. K O M U N I K A T 2 lutego 2023 roku, Stolica Apostolska poinformowała o objęciu urzędu Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego przez dotychczasowego Biskupa Koadiutora Zbigniewa Zielińskiego, mianowanego wcześniej na tę posługę przez Ojca Świętego Franciszka 10 marca 2022 roku. Papież Franciszek przyjął rezygnacji i przejście na emeryturę naszego dotychczasowego Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka. Jest to moment, w którym kierujemy do Boga modlitwę wdzięczności za niemal szesnaście lat pełnej pasterskiego oddania posługi Biskupa Edwarda Dajczaka. Uroczysty ingres Biskupa Zbigniewa do katedry koszalińskiej odbędzie się 4 marca 2023 r. o godz. 11:00. Już dziś zapraszamy na tę uroczystość. Niech to historyczne wydarzenie będzie okazją do szczególnej jedności i wspólnej modlitwy za naszego nowego pasterza oraz diecezję. 
 2. Wtorek - Msza św. wieczorna w intencji Rodziny i dzieł Radia Maryja.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. Czwartek - jak zawsze od 1700 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. W sobotę – 11 lutego – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i światowy Dzień Chorego.
 4. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”. W nim artykuł o różnych formach życia konsekrowanego. Jest także nowy numer „Małego Gościa”.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na Zakony Kontemplacyjne w miniony czwartek w święto MB Gromniczej. Zebraliśmy 784 zł. Bardzo dziękujemy także wszystkim, którzy pomogli uprzątnąć dekoracje świąteczną w Kościele. Bóg zapłać!

Na stronie internetowej naszej parafii można już oglądać zdjęcia z uroczystości pogrzebowych ks. Kazimierza. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować Pani Mariannie Stolarz, która pod nieobecności Pani Róży, wykonała wszystkie te zdjęcia. Serdeczne Bóg zapłać!

I na koniec jeszcze jedno, bardzo ważne podziękowanie związane z naszą świątynią.  Od lat cieszymy się, że została wybudowana dzięki ofiarności, pracy i zaangażowaniu wielu ludzi. Okazało się tylko po latach, że budynek naszej świątyni, po zakończeniu prac budowlanych formalnie nie został oddany do użytku. Dzięki naszemu parafianinowi, Panu Bartoszowi Mejerowi, który zresztą często służy tutaj przy ołtarzu jako ministrant, wszystko udało się szczęśliwie załatwić – a nie było to takie proste. Od września, przez 4 miesiące zbierał on całą potrzebną dokumentację do protokołu kontroli zakończenia budowy kościoła. Uwierzcie nam, było tego bardzo dużo. Dnia 26 stycznia otrzymaliśmy od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego decyzję na pozwolenie użytkowania naszej świątyni. Bogu niech będą dzięki, Panu Bartoszowi Mejer i wszystkim innym, którzy mu w tym pomogli,  a dzięki którym dziś możemy powiedzieć, że według prawa budowlanego zakończyliśmy budowę kościoła i może z niego korzystać. ALLELUJA!

 

Wszystkiego dobrego w nadchodzącym tygodniu, a naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Szczęść Boże!

W sobotę odbył się pogrzeb śp. Marii Serbińskiej z ul. Bosmańskiej – miała 75 lat. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 29.01.2023

 IV NIEDZIELA  ZWYKŁA

29 stycznia 2023

1. We wtorek zakończyliśmy wizytę duszpasterską parafii - kolędę. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. A jest to niecałe 30 % Rodzin w Parafii. Bóg zapłać za otwarte drzwi Waszych domów i mieszkań, za życzliwość, za wszelkie poczęstunki i za złożone ofiary z racji kolędy. Dziękujemy za dobre słowo i życzenia. Dziękujemy także naszym ministrantom za pomoc w kolędowaniu. W ich imieniu także składamy podziękowanie za ofiary pieniężne i wszelkie słodkości, które otrzymali od Was podczas kolędowania. Bóg zapłać!

Wszystkich parafian, zarówno tych, którzy nas przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte - obejmujemy naszą modlitwą.

Od poniedziałku wraca Msza św. wieczorna o 1830.

Przypominamy, iż kancelaria czynna jest we wtorki od 17 – 18

oraz w soboty od 10 – 12.

2. Zachęcam do nabycia „Gościa Niedzielnego”. W nim m. in. wspomnienia z pogrzebu naszego ks. Kazimierza.

3. W poniedziałek po wieczornej Mszy spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

4.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek 2 II – zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych podczas adoracji od godz. 1700. Jest to jednocześnie święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone gromnice, a naszymi ofiarami w tym dniu wspieramy zakony kontemplacyjne.

Po Mszy wieczornej zapraszamy Was do pomocy przy rozbieraniu dekoracji świątecznych w kościele.

I piątek miesiąca – to jednocześnie wspomnienia św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Podczas Mszy św. za przyczyną św. Błażeja pobłogosławimy nasze gardła.

I sobota miesiąca:  od 1730 zapraszamy na adorację i rozważanie tajemnic różańcowych jako wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Maryi i zadośćuczynienie za grzechy. Następnie wspólna modlitwa różańcowa i Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

Dziękując wszystkim, którzy wspomagają  naszą wspólnotę modlitwą i ofiarami, życzymy Drogim Parafianom i Gościom obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia zdrowia i radości.                                                          

Szczęść Boże!

W sobotę odbył się pogrzeb śp. Mieczysława Serbińskiego z ul. Bosmańskiej – miał 80 lat oraz śp. Marianny Koziarskiej – lat 91, także z ul. Bosmańskiej. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 22.01.2023

III  NIEDZIELA  ZWYKŁA   22 stycznia 2023

1. W miniony poniedziałek pożegnaliśmy w naszej parafii ks. Kazimierza Mordacza. Drodzy Parafianie - chcę Wam wszystkim wraz z Rodziną ks. Kazimierza jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować za tak piękne świadectwo Waszej wiary i okazaną przez Was wdzięczności i szacunek wobec osoby zmarłego Kapłana.

Dziękuję wszystkim, którzy tak licznie zgromadzili się w naszej świątyni na modlitwie przy zmarłym ks. Kazimierzu. Dziękuję Służbie liturgicznej wraz z ks. Piotrem, dziękuję scholi i Panu Organiście. Dziękuję za kwiaty, znicze a przede wszystkim za zamówione Msze św.

Za zmarłego kapłana, będziemy odprawiali Msze św. przez cały rok, każdego 12 dnia miesiąca, a Żywy Różaniec zamówił Msze gregoriańskie za śp. ks. Kazimierza.

Bóg zapłać Pani Teresce – naszej kościelnej i Pani Teresie Radzikowskiej, które posprzątały kościół przed Mszą żałobną. Pani Elżbiecie Bohdziewicz i  Pani Mariannie Janiec Bóg zapłać za dekorację przy konfesjonale ks. Kazimierza i przy ołtarzu. Dziękuję także Panu Krzysztofowi Grandzie za przygotowanie portretów ks. Kazimierza i umieszczenie wspomnień o zmarłym kapłanie w internecie. Bóg zapłać Pani Róży Gorońskiej, która  zebrała mnóstwo zdjęć związanych z ks. Kazimierzem, a teraz możemy je oglądać na naszej stronie parafialnej. Zachęcam do obejrzenia!

Dziękuję wszystkim, którzy byli również obecni na pogrzebie w Jeżycach, i tym, którzy pojechali autokarem, ale także wielu z Was pojechało swoimi samochodami. Wszystko to świadczy tylko o tym, jak bardzo zapisał się w Waszych sercach ks. Kazimierz, i jak bardzo byliście mu wdzięczni.

Pamiętajmy o ks. Kazimierzy w naszych modlitwach.

2. Kończymy odwiedziny kolędowe naszych parafian.

Poniedziałek  od 16.00        - ul. Bosmańska  bloki 27, 29 i 37

Wtorek                                  - kolęda uzupełniająca.

3. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim m. in. wspomnienia o papieżu Benedykcie XVI, o problemie kremacji zwłok, a także ciekawy artykuł o inteligentnych zwierzętach.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, Jubilatom i solenizantom życzymy zdrowia i Bożych łask.

Szczęść Boże!

Duszpasterze Parafii

Ogłoszenia 15.01.2023

II  NIEDZIELA  ZWYKŁA   15 stycznia 2023

1. W czwartek odszedł do wieczności ks. Kazimierz Mordacz.

Zapraszamy wszystkich jutro na wspólną modlitwę za śp. ks. Kazimierza. Czuwanie modlitewne rozpocznie się o godz. 1700, o 1800 wspólna modlitwa różańcowa a o 1830 Msza św. żałobna.

We wtorek pogrzeb śp. ks. Kazimierza w rodzinnej Parafii w Jeżycach pod Darłowem rozpocznie się o 1100. Jako parafia organizujemy wspólny wyjazdy na pogrzeb. Jest wynajęty autobus i przyjmujemy w zachrystii zapisy. Wyjazd o 915, powrót ok. 1400. Koszt wyjazdu to 25 zł.    

2. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian.

wtorek                - ul. Bursztynowa oraz Bosmańska domki od 1- 8 i bloki 9, 10, 11, 12.

środa                   - ul. Bosmańska  14, 16, 18, 20, 22, 24

czwartek             - ul. Bosmańska  17, 19, 21, 25

piątek                  - ul. Bosmańska 13, 15, 23,

sobota                 - ul. Bosmańska 31, 33, 35.  

Kolęda od wtorku do piątku od 1600. W sobotę od 1400.

 

3. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

Szczęść Boże!

Duszpasterze Parafii

Wołajmy jeszcze raz o radość nieba dla ks. Kazimierza Mordacza – miał 64 lata. Wieczny odpoczynek …

Ogłoszenia 08.01.2023

NIEDZIELA  CHRZTU PAŃSKIEGO

 8 stycznia 2023

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

2. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców:

poniedziałek       - ul. Teligi, Jachtowa, Kapitańska, Szyprów, Kutrowa

wtorek                - ul. Franciszkańska domki od 111 – 162 parzyste i nieparzyste oraz bloki 144.

środa                   - ul. Franciszkańska domki nr parzyste i nieparzyste od 41 do 105

czwartek             - ul. Franciszkańska bloki 110, 112, 116

piątek                  - ul. Franciszkańska bloki 114, 118, 122, 124

sobota                 - ul. Jantarowa, Krańcowa, Fiordowa, Klifowa.

Kolęda od poniedziałku do piątku od 1600. W sobotę od 1400.

3. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Od dziś gazeta kosztuje 10 zł.

4. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, serdecznie zaprasza 14 stycznia (sobota) na godz. 1100 na Spotkanie opłatkowe Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. W programie Msza św., jasełka przygotowane przez alumnów roku I, dzielenie opłatkiem, wspólne kolędowanie i posiłek. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Dziękujemy Drogim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę. Życzymy błogosławionej niedzieli w rodzinnym gronie. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy życzenia zdrowia i radości.

Szczęść Boże!

Duszpasterze Parafii

Ogłoszenia 01.01.2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święto Bożej Rodzicielki - Nowy Rok - 1 stycznia 2023

1. W pierwszy dzień nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Dzisiejsza uroczystość jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji, szczególnie za cierpiącą Ukrainę.

2. W związku z kolędą przez cały styczeń nie ma Mszy wieczornej, jest tylko Msza św. o 700 i o 1200.

W styczniu Kancelaria Parafialna czynna tylko w soboty od 1000 do 1200.

3. We wtorek Msza św. w intencji Rodziny Radia Maryja i wszystkich dzieł  Radia Maryja.

4. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań kapłańskich o 1130.

5.W piątek będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte jak w niedzielę – nie będzie tylko  Mszy św. o 1300.  Na zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. 

O godz. 1600 zapraszamy na plebanie razem z Odnową w Duchu Świętym i Grupą o. Pio na wspólne kolędowanie.

Tradycyjnie w tym dniu jesteśmy zaproszeni do Orszaku Trzech Króli. Rozpocznie się on Mszą św. w Katedrze o godz. 1000. Następnie przejdziemy w orszaku z Katedry ul. Zwycięstwa do kościoła św. Wojciecha. Dzieci mogą przygotować jasełkowe stroje. Ministranci proszeni są udział w strojach liturgicznych. Bezpłatnie będą rozdane kartonowe korony  i śpiewniki.

6. Sobota - to I sobota miesiąca:  od 1100 zapraszamy na adorację i rozważanie tajemnic różańcowych jako wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Maryi i zadośćuczynienie za grzechy. Następnie wspólna modlitwa różańcowa i Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

7. Dom Miłosierdzia w Koszalinie zaprasza na wielkie dziękczynienie za 10 lat adoracji Najświętszego sakramentu w tym domu. W programie rekolekcje 3 – 5 stycznia, nocne uwielbienie śpiewem 5- 6 stycznia. Wszystkie informacje podane są na plakacie w przedsionku kościoła.

8. Kolęda w tym tygodniu:

2 stycznia – poniedziałek – ul. Kosynierów

3 stycznia – wtorek – ul. Wydmowa

4 stycznia – środa - ul. Spokojna

5 stycznia – czwartek - ul. Sienkiewicza i Dokerów

7 stycznia – sobota - ul. Rybacka

Kolędę rozpoczynamy od godz. 1600. W sobotę od 1400.

U progu nowego roku 2023 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Niech ten rozpoczynający się Rok Pański dla nas wszystkich, naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym. Niech przyniesie pokój i zakończenie wojny w Ukrainie.

                                                                            Szczęść Wam Boże.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Marianna Ostrowska z ul. Franciszkańskiej, miała 100 lat bez jednego miesiąca, Zbigniew Broś z ul. Stoczniowców, lat 70 i Henryk Kot lat 75. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 25.12.2022

NARODZENIE PAŃSKIE   -  25 grudnia 2022

l. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Miłych Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność.

2. Jutro w drugi dzień Bożego Narodzenia, 26 grudnia święto św. Szczepana. Msze św. odprawiane będą jak w niedzielę.

3. Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę.

28 grudnia – środa - ul. Morska 62 - 77

29 grudnia – czwartek - ul. Morska 78 – 95 i 96 - 150

30 grudnia – piątek - ul. Przemysłowa i Stoczniowców

Kolędę rozpoczynamy od godz. 1600.

4. W sobotę 31 grudnia zapraszamy wszystkich na Nabożeństwo dziękczynno – błagalne kończące Rok Pański 2022. Po nabożeństwie Msza św. w intencji Parafii.

5. Pozwólcie, że w tym miejscu wyrażę moje serdeczne podziękowanie wszystkim, dzięki którym ta Pasterka – i całe nasze świętowanie – mają tak cudowną i piękną oprawę. Dziękuję wszystkim za udekorowanie naszej świątyni, za choinki i ich przystrojenie, dekoracje szopki, za posprzątanie świątyni. Wszystkim za wszystko wielkie i serdeczne „Bóg zapłać”!

6. Jest Gość Niedzielny – podwójne, świąteczne wydanie w cenie 15 zł. Jest także Mały gość w nowej cenie - 7 zł.

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy naszemu świętowaniu i niech napełnia nas pokojem i radością.

Szczęść Wam Boże.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kamila Grzybowskiego lat 24 z ul. Franciszkańskiej. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 18.12.2022

IV Niedziela Adwentu  – 18 grudnia

 

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu - za chwilę święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. można się wyspowiadać. Są kapłani z Parafii oraz ks. Gość. W tygodniu spowiedź św. pół godziny przed wieczorną Mszą św. – czyli od 1630.
 1. Do piątku zapraszamy wszystkich jeszcze na Msze roratnie o godz. 1700.
 1. Jutro po roratach zapraszam wszystkich chętnych do pomocy przy świątecznym strojeniu naszej świątyni.
 1. Wychodząc z kościoła można nabyć poświęcone opłatki oraz małe świece po 8 zł. Jest także tradycyjne sianko na stół Wigilijny.
 1. W sobotę - Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

      Na Pasterkę, którą rozpoczniemy świętowanie Bożego Narodzenia, zapraszamy o godzinie 22:00 i 24:00.

     25 grudnia – niedziela - uroczystość Bożego Narodzenia. W poniedziałek natomiast – święto św. Szczepana - pierwszego męczennika, drugi dzień świąt, Msze święte w porządku niedzielnym.

 1. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”. W nim bardzo przydatny dodatek – tekst „Modlitwy przed wieczerzą wigilijną”.
 1. KOLĘDĘ w parafii rozpoczniemy od środy 28 grudnia. W tym roku wracamy do tradycyjnej kolędy, według ulic. Plan kolędy zostanie ogłoszony w czasie świąt.

Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę swoją modlitwą i ofiarami. Wszystkim drogim Parafianom i Czcigodnym Gościom życzymy wszelkiego dobra na cały tydzień, spokojnego czasu w przygotowaniu do radości Bożego Narodzenia, a naszym Jubilatom i Solenizantom niech Pan Bóg błogosławi i obdarza wszelkimi łaskami.      

Szczęść Boże!

Duszpasterze Parafii

W minionym tygodniu odeszła do wieczności Bronisława Wadiak l. 75 z ul. Bosmańskiej. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 11.12.2022

III Niedziela Adwentu  – 11 grudnia

 1. Dziś już III Niedziela Adwentu – Gaudete – czyli Niedziela Radości. Za chwilę święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św., by jeszcze pełniej przeżywać radość świąt. W związku z tym w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. będzie można się wyspowiadać. Będą do dyspozycji kapłani z Parafii oraz ks. Gość.
 1. Zapraszamy wszystkich na Msze święte roratnie o godz. 1700. Z lampionami w rękach czekamy na przyjście Zbawiciela. Na Roraty przynosimy serduszka, na których wypisujemy intencje modlitewne, które są dołączane do modlitwy wiernych. W przyszłą niedzielę na Mszy dla dzieci o 1130 wszystkie serduszka wezmą udział w losowaniu głównej Nagrody oraz nagród pocieszenia.
 1. Wychodząc ze świątyni można nabyć poświęcone opłatki oraz świece: małe po 8 zł. a duże - 20 zł. Jest także tradycyjne sianko na stół Wigilijny.
 1. W sobotę tradycyjnie o 1000 próba na plebanii scholi dziecięcej, a po niej schola dorosłych.
  Wieczorem natomiast w kościele Ducha Świętego o godz. 1900 odbędzie się  Adwentowe Czuwanie Młodych. Zapraszamy naszą młodzież do wzięcia udziału w czuwaniu.
 1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy dla dzieci zostaną poświęcone medaliki dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
 1. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” w którym znajdziemy wiele informacji m. in. z życia kościoła w Polsce oraz naszej diecezji.

Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę swoją modlitwą i ofiarami. Szczególnie Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu do puszki na rzecz Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy 1117 zł. Wszystkim drogim Parafianom i Czcigodnym Gościom życzymy wszelkiego dobra na cały tydzień, a naszym Jubilatom i Solenizantom niech Pan Bóg błogosławi i obdarza wszelkimi łaskami.    

Szczęść Boże!

Duszpasterze Parafii

W minionym tygodniu odeszła do wieczności Wiesława Ponurka lat 69 z ul. Przemysłowej.

Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia 04.12.2022

II Niedziela Adwentu  – 4 grudnia

 1. Dziś po Mszach św. zgodnie z zapowiedzią we wszystkich kościołach w Polsce zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 1. Zapraszamy wszystkich na Msze święte roratnie o godz. 1700. Zabierajmy ze sobą lampiony czy świece. Zachęcamy również do przynoszenia serduszek, nie tylko przez dzieci, na których wypisujemy intencje modlitewne. Będą one dołączane do modlitwy wiernych podczas Rorat. W tym roku po naszych domach wędruje figura św. Józefa – Patrona Rodziny. Zapraszam wszystkich domowników do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa.
 1. Wychodząc ze świątyni można nabyć poświęcone opłatki oraz świece na stół wigilijny: małe po 8 zł. a duże - 20 zł.
 1. W poniedziałek – spotkanie Odnowy w Duchu Świętym a we wtorek, po Mszy św. w intencji Radia Maryja zapraszamy na spotkanie wspólnotę Ojca Pio.
 1. W czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu w naszym kościele od 1130 do 1300 Godzina łaski dla świata. U Jej początków są objawienia prywatne Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari. Maryja objawiła się tam pielęgniarce z pobliskiego szpitala. Najbardziej pamiętne objawienie Maryi miało miejsce właśnie 8 grudnia 1947 r. w tamtejszej bazylice. Maryja powiedziała wówczas: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Zapraszamy zatem serdecznie: o 1130 modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem a o 1200 Eucharystia. Podczas Mszy św. będziemy mogli złożyć u stóp Maryi nasz dar–będą to białe róże, które będzie można kupić przed Msza w cenie 10 zł.
 1. W sobotę tradycyjnie o 1000 próba na plebanii scholi dziecięcej a po niej schola dorosłych.
 1. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” m. in. o tym, czy można wierzyć w Boga, a nie wierzyć w Kościół.

Bóg zapłać za wszelką waszą pomoc i ofiarność. Ks. Rektor WSD Koszalin przysłał podziękowanie dla Parafii, za ofiary złożone 22 listopada na ręce diakona Ksawerego. Zebrał on wówczas 3 109, 15 zł. Bóg zapłać także Paniom, które zrobiły porządek przy krzyżu przed naszą świątynią. Drogim Parafianom i Czcigodnym Gościom życzymy wszelkiego dobra na cały tydzień, a Jubilatom i Solenizantom - szczególnie dziś wszystkim Barbarom niech Pan Bóg błogosławi a św. Patronowie strzegą w każdym dniu.                  

        Szczęść Boże!

Duszpasterze Parafii