I  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

26 lutego 2023

1.  Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.

-  Dziś jeszcze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:45. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali oraz Mszy piątkowych po Drodze Krzyżowej przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek – zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych podczas adoracji od godz. 1700.

3. W piątek nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” przed Mszą św. o godz. 1745.

4. I sobota miesiąca:  od 1730 zapraszamy na adorację i rozważanie tajemnic różańcowych jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu NMP i zadośćuczynienie za grzechy. Następnie wspólna modlitwa różańcowa i Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

W sobotę także w naszej Katedrze o godz. 11.00 odbędzie się Ingres bpa Z. Zielińskiego. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Ingres będzie także transmitowany przez Telewizję Trwam oraz Dobre Media.

5. Zachęcam do nabycia „Gościa Niedzielnego”. Wychodząc ze świątyni można zabrać tradycyjnie papierowe skarbonki na tzw. „Jałmużnę wielkopostną”. Skarbonki te oddajemy w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na rzecz dotkniętych trzęsieniem ziemi w Syrii i Turcji. Zebraliśmy kwotę 4 300 zł.

W związku z Apelem Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę w naszej świątyni po raz kolejny po Mszach Św. będziemy zbierali pieniądze, by wesprzeć ofiary wojny w Ukrainie.

Dziękując wszystkim, którzy wspomagają  naszą wspólnotę modlitwą i ofiarami, życzymy Drogim Parafianom i Gościom obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia zdrowia i radości. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy również wszystkim, którzy jutro wracają do szkoły.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Andrzej Wieczyński lat 82 z ul. Krańcowej oraz Janina Ciura – Kunicka – lat 96 z ul. Jantarowej. Wieczny odpoczynek