VII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 lutego 2023

1. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy św. w naszej parafii zbieramy ofiary do puszki na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji.  Zebrane środki zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.  

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

3. W najbliższą środę - 22 lutego -  rozpoczniemy okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli  Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową w o 1000, 1700 i o 1830. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek postu nie dotyczy osób chorych.

W tym dniu także zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie pokutno -uwielbieniowym „Post, modlitwa i jałmużna”. Nabożeństwo odbędzie się w kościele pw. św. Wojciecha w Koszalinie w Środę Popielcową o godzinie 20:30. Nabożeństwu przewodniczyć będzie bp senior Edward Dajczak. Całość transmitowana będzie na żywo we wszystkich pasmach lokalnych TVP3. 

4. Wielki Post to nabożeństwa „Drogi Krzyżowej”. Tradycyjnie odprawiamy je w piątki przed Mszą św. o godz. 17.45.

5. Zachęcam do nabycia  „Gościa Niedzielnego”. W nim warto przeczytać o tym, skąd się wziął i jaką treść kryje w sobie zwyczaj posypywania głów popiołem oraz jak poszczono w czasach Jezusa.

Dziękując wszystkim, którzy wspomagają  naszą wspólnotę modlitwą i ofiarami, życzymy Drogim Parafianom i Gościom obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia zdrowia wszelkie dobra.                                                       

Szczęść Boże!

W piątek odbył się pogrzeb śp. Henryka Kozłowskiego z ul. Morskiej – miał 71 lat. Wieczny odpoczynek…