II  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

5 marca 2023

1.  Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu. Dziś jeszcze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:45. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali oraz Mszy piątkowych po Drodze Krzyżowej przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu.

2. Zgodnie z zapowiedzią i apelem Episkopatu Polski dziś w naszej świątyni po Mszach Św. zbieramy ofiary pieniężne, by wesprzeć naród ukraiński cierpiący z powodu wojny.

3. Osoby, które chcą się przygotować do sakramentu małżeństwa zapraszamy na Kurs Przedmałżeński, który zostanie przeprowadzony od jutra - 6 marca do 29 maja. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki o godz. 19:00 w głównym budynku Szkoły Katolickiej przy Parafii Ducha Świętego w Koszalinie.

4. W piątek nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” przed Mszą św. o godz. 1745.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Grzegorz Grabowski - Wikariusz z parafii pw. św. Matki Teresy z Kalkuty.  Polecamy ten czas i księdza rekolekcjonistę naszym modlitwom.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy dla dzieci o 1130 poświęcimy  książeczki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii. Natomiast po Mszy wieczornej za tydzień spotkanie z młodzieżą do Bierzmowania.

7. Powoli przygotowujemy się do radości świąt Wielkiej Nocy. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego uwielbiania Boga śpiewem w czasie Triduum Paschalnego - najważniejszych dni dla chrześcijan. Nasza Schola ma swoje próby w każdą sobotę na plebani o godz. 10:00

8. Zachęcam do nabycia „Gościa Niedzielnego”. Wychodząc ze świątyni można zabrać papierowe skarbonki na tzw. „Jałmużnę wielkopostną”. Skarbonki te oddajemy w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów.

9. Od przyszłej niedzieli będzie można także zakupić Paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł.

Drogim Parafianom i Czcigodnym Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a Solenizantom i Jubilatom składamy jak najlepsze życzenia.