XXIX Niedziela Zwykła – 16 października  

 

1. Dziś świętujemy XXII Dzień Papieski. Dziękujemy za dar życia i świętości naszego rodaka św. Jana Pawła II. Naszą wdzięczność Rodakowi możemy wyrazić przez wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, o której sam papież mówił, że jest jego najpiękniejszym pomnikiem. Ofiary do puszek na ten cel zbieramy przed kościołami w całej Polsce. Zachęcamy także do zakupu pysznych papieskich kremówek w cenie 5 zł.

Od dzisiaj do 23 X trwają w Koszalinie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Program tych dni znajduje się na plakacie w przedsionku kościoła.

2. Codziennie nabożeństwa różańcowe przed  Mszą św. o godz. 1800. Natomiast dzieci zapraszamy w poniedziałki i wtorki na godz. 1700.

3. Przypominamy, że w każdy czwartek od godz. 1700 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni.

4. W sobotę próba scholi dziecięcej o godz. 10. Zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszki na cele Misyjne

6. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” płyta z Biblią Audio, a na niej kolejne historyczne księgi Starego Testamentu.

7. Zbliża się miesiąc listopad. Wychodząc ze świątyni można zabrać już koperty z wypominkami. Prosimy o czytelne ich wypełnianie.

8. Nadal poszukujemy osoby chętnej do pracy w naszej zachrystii.

9. CARITAS rozpoczęła akcję „Paczka dla Ukrainy”, której ideą jest stworzenie gotowej paczki dla potrzebujących na wojnie. Proponowane produkty są zapisane na specjalnej liście, którą można odebrać w zachrystii. Paczka nie może przekroczyć 18 kg i będzie zapakowana w specjalny karton, który otrzymamy od CARITAS. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do zachrystii do 18 października. 

W minioną niedzielę w całej Polsce byli liczeni wierni w kościołach. Przez całą niedzielę w naszym kościele na wszystkich Mszach św. były 642 osoby. Z tej liczby do komunii przystąpiło 275 osób, to 23 % z obecnych w kościele. W naszej parafii zameldowanych jest ok. 6 400 wiernych, więc wynika z tego, że w niedzielę jest nas ok. 10 %. Liczba mieszkańców jest na pewno mniejsza, wielu jest zameldowanych ale nie mieszkają tutaj i dane na pewno nie są wiarygodne do końca. Nie jesteśmy po prostu w stanie policzyć naszych parafian, nawet jeśli chodzimy po kolędzie, bo przecież nie do każdego domu ksiądz jest zapraszany.

Bardzo dziękuję wszystkim Paniom za posprzątanie świątyni w tym tygodniu, Bóg zapłać za układanie kwiatów oraz za kwiaty przy krzyżu przed kościołem.

Wszystkiego dobrego na cały nowy tydzień. Naszym Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożej opieki, zdrowia i wszystkiego dobrego.

Szczęść Boże!

Duszpasterze Parafii

Wczoraj pochowaliśmy śp. Weronikę Gniada z ul. Bosmańskiej - l. 74. Zmarł także brat ks. Henryka Koszpera – Edward, miał 90 lat. Jego pogrzeb odbędzie się jutro w Warszawie. Wieczny odpoczynek….