XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października  

 

1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe zawsze przed  Mszą św. o godz. 1800. Natomiast dzieci zapraszamy w poniedziałki i wtorki na godz. 1700.

2. Poniedziałek – spotkanie odnowy w Duchu Świętym.

3. Wtorek – po różańcu dla dzieci spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

4. Czwartek – to 13 dzień października. W tym dniu modlitwa różańcowa, Msza św. i procesja fatimska – ostatnia w tym roku. O 1900 spotkanie oazowe.

5. Piątek - 14 dzień października to Dzień Edukacji Narodowej. Będziemy pamiętać w naszej modlitwie różańcowej o nauczycielach, wychowawcach i katechetach.  W tym dniu także w kościele św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie o 1700 koncert z uwielbieniem Wojciecha Mazurka.

 6. W sobotę o godz. 10 w naszej katedrze biskup Edward Dajczak będzie przewodniczył Mszy św. na zakończenie II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich wiernych, a szczególnie członków parafialnego zespołu synodalnego.

7. W przyszłą niedzielę już po raz 22 będziemy obchodzić Dzień Papieski. W tym dniu zbieramy ofiary do specjalnych skarbonek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jednocześnie sprzedawane będą „kremówki papieskie” w cenie 5 zł.

W tym dni także spotkanie kandydatów do Bierzmowanie na Mszy o 1830.

8. „Gość Niedzielny”. W nim m. in.: trudne tematy: Komu przeszkadza religia w szkole? Czy skutki uszkodzenia Nord Stream 1 i 2.

 

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przyjęcia ks. biskupa Zbigniewa w naszej parafii. Bardzo dziękuję za wspólne spotkania w kościele i na plebanii, a także w naszych szkołach, przedszkolu i Domu Pomocy Społecznej. Dziękuję za pomoc także na plebanii w przygotowaniu posiłków i upieczone ciasta. Wszystkim składam jeszcze raz staropolskie: Bóg zapłać! Wszystkiego dobrego na cały nowy tydzień pod opieką Matki Bożej Różańcowej. Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia i wszelkiego dobra.

Szczęść Boże!

Duszpasterze Parafii

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Bolesław Zagrobelny z ul. Wydmowej  - l. 82.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…