NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

9 IV 2023

1. Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum całego roku liturgicznego.

„Niech więc Zwycięzca ciemności oświeca Waszą drogę życia, wspiera w najtrudniejszych wyborach, niech będzie z Wami w każdej chwili życia, a szczególnie wtedy, gdy dotknie Was smutek życia. Tylko On - Zmartwychwstały, daje człowiekowi siłę do pokonania wszystkiego. Niech obdarzy Was zdrowiem, pomyślnością, a na Wasze Rodziny niech spłynie obfitość łask od Tego, który Jest, który Był i który Przychodzi.”

Składając Wam życzenia pragniemy jednocześnie podziękować za Wasze życzenia, wyrazy Waszej życzliwości i okazane wszelkie dobro wobec nas – a jest tego bardzo wiele. Jeszcze raz też dziękujemy za życzenia i kwiaty z okazji Wielkiego Czwartku. Bóg zapłać!

W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z tego powodu nie obowiązuje nas w najbliższy piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Jutro II dzień świąt wielkanocnych – Msze św. o 800, 1000, 1130 i 1830.

3. W czwartek o 1600 próba przed Rocznicą Komunii św., a w piątek od 1745 spowiedź Dzieci Rocznicowych i ich Rodzin.

4. Za tydzień – 16 kwietnia – przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia. Jest to patronalne święto Caritas. W związku z tym po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszki na cele Caritas, a o godz. 1500 w naszej świątyni zostanie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, do którego przygotowujemy się przez 9 – dniową nowennę.

5. DziśGość Niedzielny” – w tym świątecznym czasie mamy trochę wolnego czasu. Może weźmy do ręki gazetę katolicką – tak rzadko to robimy - znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów i informacji.

6. Pragniemy teraz złożyć nasze podziękowania: wszystkim Paniom i Panom, którzy ubierali Ciemnicę i Grób Pański. Nie byłoby tego, gdyby nie Wasze ofiary składane na kwiaty przez cały Wielki Post - Bóg zapłać! Bardzo dziękujemy także naszym Parafiankom, które posprzątały kościół przed świętami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przeżywanie Triduum Paschalnego. Dziękujemy naszym wszystkim Ministrantom za piękną służbę przy ołtarzu pod okiem ceremoniarza – ks. Piotra. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym podczas Triduum Paschalnego. Wyrazy szczególnej wdzięczności kierujemy w stronę naszej parafialnej scholi Rodzinnej, która pod dyrekcją Pani Małgosi tak pięknie towarzyszyła nam i ubogacała liturgię. Dziękujemy Panu Organiście i wszystkim naszym Lektorom. Bardzo Wam – Drodzy Parafianie i Goście dziękujemy za tak liczną obecność w czasie Triduum Paschalnego. Wszystkim za wszystko, za wspólne, tak uroczyste i głębokie przeżywanie Wielkiego Tygodnia składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

I na koniec pozwólcie, że podziękuję jeszcze raz mojemu Współpracownikowi – ks. Piotrowi za Jego ogromną pracę i zaangażowanie dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Każdemu proboszczowi życzyłbym takiego Wikariusza jakim jest ks. Piotr. Bóg zapłać za wszystko ks. Piotrze.

W Wielki Tygodniu pochowaliśmy śp. Janinę Staroń lat 84 z ul. Spokojnej i śp. Rozalię Suchowiak – lat 74 z ul. Franciszkańskiej. Wieczny odpoczynek…