Nasz proboszcz senior, ks. Henryk Koszper świętował 27 października swoje 70. urodziny. W jego intencji sprawowana była tego dnia wieczorna Msza św. koncelebrowana przez czterech księży. Przed jej rozpoczęciem kilka słów wprowadzenia powiedział nasz wikariusz, ks. Piotr Kuczewski. Przedstawił też intencje mszalne. Eucharystii przewodniczył czcigodny Jubilat. Wraz z nim przy ołtarzu byli księża: Piotr, Tadeusz i Stanisław (prywatnie – przyjaciel ks. Gorli, który już dziś przyjechał z archidiecezji częstochowskiej, aby świętować jutrzejsze imieniny ks. Tadeusza). W czasie Mszy św. modliliśmy się o Boże błogosławieństwo, dobre zdrowie i dużo sił na dalsze lata dla ks. seniora, dziękując mu jednocześnie za te 25 lat, które przeżył w naszej wspólnocie jako jej duszpasterz i budowniczy kościoła. Homilię wygłosił ks. Piotr, przypominając jego kapłańską drogę i lata posługi w naszej wspólnocie. Ks. proboszcz w czasie mszy dyżurował w konfesjonale.

Po Mszy św. przedstawiciele wspólnot modlitewnych oraz osoby prywatne składali życzenia dostojnemu Jubilatowi. W prezbiterium pojawił się też ks. Kazimierz Dullak, dołączając się do życzeń, które ks. Henrykowi złożyli parafianie. W tym czasie nasza schola i wszyscy zebrani w kościele odśpiewali Jubilatowi: „Życzymy, życzymy...”. Na zakończenie wyraźnie zadowolony i uśmiechnięty ks. Henryk podziękował księżom za obecność przy ołtarzu, parafianom za kwiaty i życzenia, a scholi za uświetnienie dzisiejszej liturgii swoim śpiewem.

W tym miejscu pisząca te słowa chciałaby bardzo przeprosić czcigodnego Jubilata, że dopiero dziś informacja o tym, ważnym dla parafian, wydarzeniu pojawiła się na naszej stronie internetowej. Próbowała się rozdwoić, przygotowując zdjęcia z tej urodzinowej Mszy św. i jednocześnie przepisując kartki wypominkowe dla naszych księży. Jak widać, nie bardzo jej się to udało, za co jeszcze raz przeprasza ks. Henryka Koszpera i po cichu liczy na jego wyrozumiałość.

Tekst: Róża Gorońska

Zdjęcia: Róża Gorońska i Marianna Stolarz