Niedziela – 13 sierpnia – to także tzw. Dzień Fatimski. Mszę św. wieczorną sprawowali ks. proboszcz i ks. Tadeusz. Przewodniczył jej ks. Kazimierz Dullak, on także głosił Słowo Boże. Nawiązał w nim do objawień z 1917 r., mówiąc o treści przesłania fatimskiego. Zawiera ono m.in. wezwanie o odwagę, o siłę do dźwigania krzyża, a także wezwanie do modlitwy, do odmawiania różańca.

Prezbiterium w naszej świątyni było pięknie przystrojone okazałymi białymi liliami, pośrodku, przed ołtarzem głównym ustawiono bukiet białych dalii, zaś przed bocznymi ołtarzami stały kolorowe kwiaty, wśród których były m.in. kremowe, łososiowe i bordowe goździki oraz białe i różowe lilie. Sama figura Pani Fatimskiej była także przystrojona, jej stopy otaczały łososiowe goździki oraz białe i łososiowe róże przeplatane zielonymi gałązkami.

Po Mszy św. wyruszyła procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Wziął w niej udział również ks. Piotr. Wierni nieśli zapalone świece i śpiewali pieśni maryjne. Na zakończenie liturgii ks. proboszcz pobłogosławił zebranych, a potem wszyscy zaśpiewali Apel Jasnogórski. Pogoda również dopisała, było słonecznie i ciepło.

Tekst i zdjęcia: Róża Gorońska