Parafia pw. św. Ignacego z Loyoli
Parafia pw. św. Ignacego z Loyoli
  • Czcionka
  • A- A A+
  • kontrast
  • Przełącz się na tryb domyślny. Wysoki kontrast - tryb czarny i biały Wysoki kontrast - tryb czarny i żółty Wysoki kontrast - tryb żółty i czarny
  • Widok
  • Stały układ Szeroki układ
  • AktualnościCo się dzieje nowego?
  • Sakramentyposługi Kościoła
    • Chrzest Świętyrodzice - chrzestni
    • I Komunia Świętarada rodziców
    • Bierzmowaniesakrament dojrzałości
    • Małżeństwopotrzebne dokumenty
    • Kapłaństwowarunki przyjęcia
    • Namaszczenie chorychpogrzeb
  • Informacjaco gdzie kiedy
    • Biuro parafialnegodziny otwarcia
    • Intencje mszalnena każdy dzień
    • Porządek liturgiinabożeństwa modlitwy
    • Historiatrochę wiadomości
    • Formacjajak rosnąć duchowo
      • Ministrancilektorzy
  • Kontaktpodstawowe informacje
    • Infoadres telefon
    • Kontokonto bankowe
    • Kapłanipracujący w parafii
    • Logowanie / WylogowanieZapraszamy do redagowania
  • Intencje mszalneNa każdy dzień
  • Ogłoszenia parafialnena każdy tydzień
  • Aktualności
    Co się dzieje nowego?
  • Sakramenty
    posługi Kościoła
    • Chrzest Święty
      rodzice - chrzestni
    • I Komunia Święta
      rada rodziców
    • Bierzmowanie
      sakrament dojrzałości
    • Małżeństwo
      potrzebne dokumenty
    • Kapłaństwo
      warunki przyjęcia
    • Namaszczenie chorych
      pogrzeb
  • Informacja
    co gdzie kiedy
    • Biuro parafialne
      godziny otwarcia
    • Intencje mszalne
      na każdy dzień
    • Porządek liturgii
      nabożeństwa modlitwy
    • Historia
      trochę wiadomości
    • Formacja
      jak rosnąć duchowo
      • Ministranci
        lektorzy
  • Kontakt
    podstawowe informacje
    • Info
      adres telefon
    • Konto
      konto bankowe
    • Kapłani
      pracujący w parafii
    • Logowanie / Wylogowanie
      Zapraszamy do redagowania
  • Intencje mszalne
    Na każdy dzień
  • Ogłoszenia parafialne
    na każdy tydzień
  • Start

Parafia pw. św. Ignacego z Loyoli

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – 2 maja 2026 r.

Odsłony: 211

Rozpoczął się maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Od wczoraj w naszej świątyni codziennie pół godziny przed wieczorną mszą św., czyli o godz. 18.00 celebrujemy nabożeństwa majowe. Wcześniej,  o godzinie 17.30, odmawiamy różaniec. Księża zapraszają parafian do wspólnej modlitwy.

Początków tego nabożeństwa należy szukać w pieśniach sławiących Maryję Pannę znanych na Wschodzie już w V w. Na Zachodzie poświęcenie majowego miesiąca Matce Bożej pojawiło się dopiero na przełomie XIII i XIV w., dzięki hiszpańskiemu królowi Alfonsowi X. Zachęcał on, by wieczorami gromadzić się na wspólnej modlitwie przed figurami Bożej Rodzicielki.

W tym roku na prośbę przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Tadeusza Wojdy, Dykasteria ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wyraziła zgodę, aby obchody uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, przypadające w tym roku w V Niedzielę Wielkanocną, zostały przeniesione z 3 maja na 2 maja.

To święto zostało ustanowione przez papieża Benedykta XV w 1920 r. na prośbę polskich biskupów po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r. Szerzej o genealogii tego święta pisaliśmy 3 maja w ubiegłym roku na naszej stronie internetowej (zainteresowanych tam odsyłamy).

W naszej świątyni sprawowano dziś Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 12.00 i o 18.30. Na zakończenie Eucharystii o godz. 10.00, przed ołtarzem maryjnym, razem z księżmi Pawłem i Tadeuszem odnowiono „Milenijny akt oddania Polski w macierzyńską opiekę Maryi, Matce Kościoła”. Ołtarz maryjny był pięknie przystrojony, stopy figury Pani Fatimskiej otaczały czerwone róże i białe chryzantemy. Jak zwykle (już od lat) przystrojeniem figury zajęły się panie: Teodozja i Maria. Na ołtarzu stały różowe róże i jasnoróżowe azalie, a pod obrazem Matki Bożej Nieustającej pomocy – gazon z kolorowymi tulipanami. Ołtarz główny zdobiły dekoracje przygotowane wcześniej na bierzmowanie. Także po tej Mszy św. nastąpiła wymiana tajemnic różańcowych – w ramach Żywego Różańca.

Dzisiaj był pierwszy bardzo ciepły dzień w tym roku, jakby cała przyroda chciała pokłonić się Królowej Polski. Kościół najpiękniejszy miesiąc w roku poświęca Tej, która była najpiękniejszym „kwiatem ziemi”. Wokół wszystko kwitnie, pięknie pachną kolorowe kwiaty w naszych ogródkach, na drzewach, na trawnikach, na łąkach. Nawet zwykły mlecz kwitnący na trawniku cieszy nasze oczy.

Czytaj więcej...

Sakrament Bierzmowania w naszym kościele – 27 kwietnia 2026 r.

Odsłony: 243

Dziś na Mszy św. o godz. 17.30 w naszej świątyni 27 osób przyjęło Sakrament Bierzmowania. Wszystkich wchodzących do kościoła witało pięknie udekorowane prezbiterium. Przed ołtarzem głównym od lewej strony na czerwonym jedwabiu słały się dwa rzędy czerwonych anturiów, przedzielone rzędem białych róż i czerwonych goździków. Zaś z prawej strony stało siedem palących się świec, symbolizujących wszystkie dary Ducha Św. Dodatkową dekorację przygotowała sama natura; pięknie świecące dziś słońce wpadało przez kolorowe witraże do wnętrza kościoła tworząc świetlne refleksy na ścianach świątyni. Z lewej strony ołtarza (obok krzyża) na przygotowanym podwyższeniu stała figura Zmartwychwstałego, w otoczeniu różowych azalii. Także boczne ołtarze były pięknie przystrojone; ołtarz Chrystusa Miłosiernego zdobiły różowe i białe azalie, zaś ołtarz maryjny białe azalie, stopy Pani Fatimskiej otaczały różowe róże, a przed obrazem MB Nieustającej Pomocy stał okazały gazon z kolorowymi tulipanami.

Kościół powoli zapełniał się wiernymi, w pierwszych ławkach siedzieli kandydaci do bierzmowania, dalej ich rodziny i inni nasi parafianie. Przygotowań doglądał czujnym okiem nasz wikariusz, ks. Paweł Byczkowski, a potem przybliżył zebranym w kościele przebieg dzisiejszej uroczystości. Oprawę muzyczną zapewniła nasza schola. Na rozpoczęcie Eucharystii zaśpiewano pieśń: „Wzywam Cię, przyjdź umocnij mnie…Duchu Święty przyjdź”.

Po chwili, w otoczeniu innych księży, pojawił się dostojny gość, ks. biskup senior Edward Dajczak, który w czasie Eucharystii udzielił 27 osobom Sakramentu Bierzmowania, który jest nazywany sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej i jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu młodego katolika. Wg Kościoła katolickiego przystępując do tego sakramentu, otrzymuje się znamię daru Ducha Świętego, a tym samym umacnia swoją wiarę.

Liturgii przewodniczył ks. biskup senior. W koncelebrze uczestniczyli proboszczowie koszalińskich parafii:

– ks. Henryk Romanik z katedry,

– ks. Ryszard Łopaciuk ze św. Kazimierza,

– ks. Andrzej Hryckowian ze św. Wojciecha,

– ks. Andrzej Olejnik z Trójcy Świętej,

– ks. Kazimierz Dullak z naszej parafii.

Byli także: sekretarz biskupa, ks. Andrzej Zaniewski oraz  o. Dariusz Wiśniewski z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

Czytaj więcej...

Diecezjalne finały tegorocznej edycji mistrzostw Ligi Ministranckiej w piłce halowej – 25 kwietnia 2026 r.

Odsłony: 211

Dzisiaj nasi ministranci wzięli udział w finałach Ligi Ministranckiej w Szczecinku.  To był dzień pełen sportowych emocji, ale także wspólnej modlitwy i integracji. Turniej finałowy rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Narodzenia NMP, której przewodniczył ks. bp Krzysztof Zadarko. W tym dniu przypadała ważna, dla naszego biskupa diecezjalnego, data – 17 rocznica jego sakry biskupiej. W Eucharystii uczestniczyła również nasza drużyna, a koncelebrze ks. Paweł Byczkowski. Był to piękny moment zawierzenia sportowej rywalizacji i wysiłku Panu Bogu.

Po Mszy św. młodzi zawodnicy udali się do hali Szkoły Podstawowej nr 5 w Szczecinku, gdzie rozegrane zostały mecze finałowe. W rozgrywkach w trzech kategoriach wiekowych rywalizowało w sumie 25 drużyn z 16 parafii. Nasz zespół startował w kategorii „lektor młodszy”, a pierwsze spotkanie rozegrali z gospodarzami – parafią NMP w Szczecinku. Następnie zmierzyli się z parafią św. Rozalii również ze Szczecinka. Po niezwykle emocjonującym meczu i serii rzutów karnych zwyciężyli 4:3, zdobywając tym samym 3. miejsce w turnieju. Nasi ministranci dali z siebie wszystko, pokazując ducha walki, zaangażowanie oraz prawdziwie braterską postawę. Serdecznie gratulujemy naszym młodym parafianom za wywalczenie miejsca na podium.

Czytaj więcej...

Konwent wielkanocny w naszej parafii – 14 kwietnia 2026 r.

Odsłony: 317

Co roku w oktawie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego kapłani pracujący w jednym dekanacie spotykają się na konwencie wielkanocnym. W tym roku konwent dekanatu Koszalin miał miejsce dzisiaj w naszej parafii.

Konwent wielkanocny (łac. conventus oznacza zgromadzenie, spotkanie) to szczególne spotkanie kapłanów, nawiązujące do zgromadzenia apostołów radujących się w Wieczerniku spotkaniem ze Zmartwychwstałym Panem. Konwenty odbywają się kolejno w poszczególnych parafiach dekanatu, tym razem w naszej.

Najważniejszym momentem kapłańskiego spotkania była wspólnie sprawowana Eucharystia o godz. 19.00, której przewodniczył nasz proboszcz, ks. Kazimierz Dullak. Konferencję ascetyczną wygłosił ojciec Witold Regulski – franciszkanin z sąsiedniej parafii.

Czytaj więcej...

Niedziela Bożego Miłosierdzia – 12 kwietnia 2026 r.

Odsłony: 363

 

Dzisiaj obchodziliśmy święto Bożego Miłosierdzia, a przygotowaniem do jego obchodów była nowenna, polegająca na odmawianiu Koronki do Miłosierdzia Bożego przez 9 dni, poczynając od Wielkiego Piątku. „Boże, Ojcze Miłosierny... Tobie zawierzamy losy świata" – to hasło tegorocznych uroczystości.  

Święto Bożego Miłosierdzia to nie jest dzień dla ludzi doskonałych. To dzień dla zranionych, pogubionych, wątpiących, grzesznych…, czyli dla nas. Jezus przychodzi z pokojem, nie z wyrzutem. Przychodzi z przebaczeniem, nie z karą. Pokazuje swoje rany, by uleczyć nasze. Wzywa nas, aby przestać się bać, a w zamian dać się poprowadzić, a więc zaufać Mu. Być może nie stać nas jeszcze na to, by odpowiedzieć Bogu na to wezwanie otwartym sercem. Nawet jeśli szczytem naszej możliwości będzie postawienie tylko jednego kroku w Jego stronę, to i tak mamy powód do świętowania.

Czytaj więcej...

Święto Miłosierdzia Bożego - 12 kwietnia 2026 roku

Odsłony: 375

Ma najwyższą rangę spośród wszystkich postaci nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego. Święto to jest nie tylko dniem szczególnego uwielbienia Boga w tajemnicy miłosierdzia, ale także czasem łaski dla wszystkich ludzi."Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W tym dniu otwarte są wnętrzności miłosiedzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżą się do żródła miłosierdzia Mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. ... Niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat" (Dz 699). "Dusze giną mimo Mojej gorzkiej męki. Daję im ostatnią deskę ratunku, to jest święto Miłosierdzia Mojego. Jeżeli nie uwielbią miłosierdzia Mojego, zginą na wieki" (Dz 965). Święto obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Wybór pierwszej niedzieli po Wielkanocy na święto Miłosierdzia wskazuje na ścisły związek, jaki istnieje pomiędzy wielkanocną tajemnicą Odkupienia a tajemnicą miłosierdzia Bożego. Ten związek podkreśla jeszcze nowenna z koronki do Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna się w Wielki Piątek i polega na odmawianiu przez dziewięć kolejnych dni tej koronki. W "Dzienniczku" św. Faustyny zapisana jest także inna nowenna, którą Pan Jezus podyktował do jej użytku - wierni również mogą tę nowennę odmawiać (dzieło miłosierdzia dla zbawienia wielu dusz) z pobożności, łącznie z koronką do Bożego Miłosierdzia.

Zapraszamy w Niedzielę Miłosierdzia - 12 kwietnia na Godzinę Łaski o 15.00

  1. Procesja i Msza św. rezurekcyjna – 5 kwietnia 2026 r.
  2. Wielka Sobota – 4 kwietnia 2026 r.
  3. Liturgia Męki Pańskiej – 3 kwietnia 2026 r.
  4. Liturgia Wielkiego Czwartku – 2 kwietnia 2026 r.
  5. Niedziela Palmowa – 29 marca 2026 r.
  6. Dzień Chorego w naszej parafii – 28 marca 2026 r.
  7. Cd. rekolekcji wielkopostnych – 23-25 marca 2026 r.
  8. Rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych – 22 marca 2026 r.
  9. Nasi górą w półfinałach diecezjalnych Ligi Ministranckiej w piłce nożnej – 14 marca 2026 r.
  10. Dzień imienin naszego proboszcza, ks. Kazimierza Dullaka – 4 marca 2026 r.

Strona 2 z 30

  • start
  • Poprzedni artykuł
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Następny artykuł
  • koniec

Pielgrzymki

1. Pielgrzymka do Indii

2. Pielgrzymka do Fatimy

3. Pielgrzymka do Ziemi Świętej

4. Góry Opawskie

Wieści z Watykanu

Vatican News - Polski

Vatican News - Aktualności z Watykanu - Wszystkie wiadomości o Kościele
  • Papież zatwierdził nowy statut Komisji ds. Ochrony Małoletnich
  • Teneryfa-Rzym: papieskie telegramy do głów państw
  • Wymiana ognia w Libanie, konwój humanitarny pod przewodnictwem nuncjusza zmienia trasę
  • Lateran o „Magnifica humanitas”: najpierw człowiek, potem technologia

Adoracja Jezusa

Adoracja Najświętszego Sakramentu

czwartek od godz. 17.00

Warto się zapoznać

„Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN” Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych

 Kursy przygotowujące do małżeństwa

Apel przewodniczącego KEP o modlitwę i post w intencji Ojczyzny

Spowiedź

konfesnonal

30 min przed Mszą św.

 

Serwis informacyjny

Aktualności z Gościem Niedzielnym

  • Na posesji w Lutoryżu odnaleziono 32 płody; podejrzana jest przesłuchiwana
  • Wymiana ognia w Libanie, konwój humanitarny pod przewodnictwem nuncjusza zmienia trasę
  • Podróż apostolska Leona XIV do Hiszpanii w dwie minuty
  • Sąd nakazał przywrócenie usuniętych przez administrację Trumpa informacji historycznych

Myśl dnia

Biuro parafialne

BIURO PARAFIALNE

otwarte

we wtorki w godz. 17.00-18.00

w soboty w godz. 10.00-12.00

Tel. 798 899 337

WYTYCZNE DOTYCZĄCE OCHRONY DZIECI I MŁODZIEŻY W DIECEZJI KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEJ

WYTYCZNE DOTYCZĄCE OCHRONY DZIECI I MŁODZIEŻY W DIECEZJI KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEJ

Standardy Ochrony Małoletnich w duszpasterstwie parafialnym w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH W PARAFII SKRÓTSTANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH W PARAFII SKRÓT

Schemat postępowania w przypadku pozyskania informacji o przemocy wobec osoby małoletniej

Żywy Różaniec

Intencje na CZERWIEC

RÓŻA  I  

Módlmy się o gorliwość i pobożność dla ministrantów naszej diecezji, aby służąc przy ołtarzu mogli zafascynować się Jezusem i kapłaństwem.

RÓŻA  II

Módlmy się o głęboką, trwałą i owocną miłość do Jezusa dla dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. oraz młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania i alumnów, którzy przyjęli święcenia diakonatu i kapłaństwa. 

RÓŻA  III

Módlmy  się aby Europa odnalazła swoje chrześcijańskie korzenie dzięki świadectwu wiary wierzących. Prośmy również o pokój na świecie. 

RÓŻA  IV

Módlmy się by jak najwięcej Polaków korzystało z łask Bożych zawierzając siebie i swoje rodziny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Prośmy o potrzebne łaski dla Prezydenta RP, łaskę nawrócenia dla rządzących i pokój na świecie. 

RÓŻA  V          

Módlmy się, aby sport stał się narzędziem pokoju, spotkania i dialogu między kulturami oraz narodami, a także by promował takie wartości, jak szacunek, solidarność i rozwój osobisty.  

Projekt Kuźnia Dostępnych Stron współfinansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Dostępne szablony dla Joomla! przez Polskie Centrum Joomla
Wróć na górę