Parafia pw. św. Ignacego z Loyoli
Parafia pw. św. Ignacego z Loyoli
  • Czcionka
  • A- A A+
  • kontrast
  • Przełącz się na tryb domyślny. Wysoki kontrast - tryb czarny i biały Wysoki kontrast - tryb czarny i żółty Wysoki kontrast - tryb żółty i czarny
  • Widok
  • Stały układ Szeroki układ
  • AktualnościCo się dzieje nowego?
  • Sakramentyposługi Kościoła
    • Chrzest Świętyrodzice - chrzestni
    • I Komunia Świętarada rodziców
    • Bierzmowaniesakrament dojrzałości
    • Małżeństwopotrzebne dokumenty
    • Kapłaństwowarunki przyjęcia
    • Namaszczenie chorychpogrzeb
  • Informacjaco gdzie kiedy
    • Biuro parafialnegodziny otwarcia
    • Intencje mszalnena każdy dzień
    • Porządek liturgiinabożeństwa modlitwy
    • Historiatrochę wiadomości
    • Formacjajak rosnąć duchowo
      • Ministrancilektorzy
  • Kontaktpodstawowe informacje
    • Infoadres telefon
    • Kontokonto bankowe
    • Kapłanipracujący w parafii
    • Logowanie / WylogowanieZapraszamy do redagowania
  • Intencje mszalneNa każdy dzień
  • Ogłoszenia parafialnena każdy tydzień
  • Aktualności
    Co się dzieje nowego?
  • Sakramenty
    posługi Kościoła
    • Chrzest Święty
      rodzice - chrzestni
    • I Komunia Święta
      rada rodziców
    • Bierzmowanie
      sakrament dojrzałości
    • Małżeństwo
      potrzebne dokumenty
    • Kapłaństwo
      warunki przyjęcia
    • Namaszczenie chorych
      pogrzeb
  • Informacja
    co gdzie kiedy
    • Biuro parafialne
      godziny otwarcia
    • Intencje mszalne
      na każdy dzień
    • Porządek liturgii
      nabożeństwa modlitwy
    • Historia
      trochę wiadomości
    • Formacja
      jak rosnąć duchowo
      • Ministranci
        lektorzy
  • Kontakt
    podstawowe informacje
    • Info
      adres telefon
    • Konto
      konto bankowe
    • Kapłani
      pracujący w parafii
    • Logowanie / Wylogowanie
      Zapraszamy do redagowania
  • Intencje mszalne
    Na każdy dzień
  • Ogłoszenia parafialne
    na każdy tydzień
  • Start

Parafia pw. św. Ignacego z Loyoli

Nabożeństwo fatimskie – 13 października 2025 r.

Odsłony: 1564

Dzisiaj bezpośrednio po wieczornej mszy św. ks. proboszcz przewodniczył ostatniemu w tym roku nabożeństwu fatimskiemu. Przed laty – 13 października 1917 r. miało miejsce ostatnie objawienie Matki Bożej trójce pasterzy z Fatimy oraz zapowiedziany przez Nią „Cud Słońca”, widziany przez ok. 70 tysięcy osób. Podczas tego objawienia Maryja nawoływała do pokuty, nawrócenia, codziennego odmawiania różańca i odradzania się ludzkości, by nie zasmucać Boga grzechami. Zainteresowanych tym objawieniem odsyłamy na strony internetowe, np.: https://www.karmel.pl/ostatnie-objawienie-w-fatimie-maryja-w-szatach-karmelu/ czy https://fatima.pl/objawienia/cud_slonca/.

Wyjątkowo dziś nie było procesji wokół kościoła ze względu na trwające prace ziemne związane z odwodnieniem gruntu przy naszej światyni. Wierni z zapalonymi świecami szli za figurą (którą tradycyjnie już przystroiły panie: Maria i Teodozja) wewnątrz naszej świątyni, śpiewając pieśni maryjne. Na zakończenie nabożeństwa ks. proboszcz podziękował zebranym w kościele za uczestnictwo w, ostatnim w tym roku, nabożeństwie fatimskim.

Czytaj więcej...

Prace związane z odwodnieniem gruntu pod kościołem – 30 września 2025 r.

Odsłony: 1700

Trwają prace związane z odwodnieniem gruntu pod kościołem. Już wcześniej nasz proboszcz, ks. Kazimierz Dullak zachęcał parafian do obejrzenia zaawansowania tych prac, które od sierpnia na terenie przykościelnym prowadzi Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „MATEXIM” z Białogardu.

Cały teren jest odpowiednio zabezpieczony przed nieuprawnionym wstępem na miejsce prac. Wiszą też tabliczki ostrzegawcze. Na zdjęciach nie widać pracowników „MATEXIM-u”, gdyż ze względów bezpieczeństwa, zdjęcia były robione poza godzinami pracy wspomnianej firmy.

Czytaj więcej...

Nabożeństwo fatimskie – 13 września 2025 r.

Odsłony: 1779

Kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie poprzedziła wieczorna Msza św. sprawowana przez wszystkich naszych księży. Przewodniczył jej ks. Paweł. Po jej zakończeniu, przy zapalonych świecach, które przynieśli nasi parafianie, ks. proboszcz celebrował nabożeństwo fatimskie. Następnie wierni wraz z ks. proboszczem i ks. Pawłem, poprzedzani figurą MB Fatimskiej (niesioną przez czterech panów), przeszli w procesji wokół kościoła, niosąc zapalone świece i śpiewając pieśni maryjne. Tym razem figurę Pani Fatimskiej panie Maria i Teodozja przystroiły m.in. czerwonymi gerberami i żółtymi różami. Wychodząc z kościoła nasi parafianie nie wiedzieli, że w takiej procesji jeszcze nie uczestniczyli. Wszystko to przez prace związane z odwodnieniem terenu wokół kościoła. Odcinek drogi za kościołem procesja, zamiast po chodniku, szła na ukos przez podmokłą, nierówną  łąkę, obok zwałów ziemi, na chodnik wyszła dopiero na wysokości parkingu obok plebanii (widać to na zdjęciach w galerii) i ruszyła w stronę kościoła. Parafianie długo będą pamiętać tę niezwyczajną procesję.  

Tekst: Róża Gorońska (na podstawie informacji zebranych przez Janinę Bassel)

Zdjęcia: Janina Bassel

Czytaj więcej...

Pielgrzymka parafialna 7-12 września 2025 r.

Odsłony: 1816

Niedziela – 7 września

Po porannej Mszy św. wyruszyła grupa naszych parafian pod duchową opieką proboszcza, ks. Kazimierza Dullaka na pielgrzymkę „Pod znakiem Krzyża Jezusowego” (łącznie 17 osób). Najpierw pojechała do Rozłazina, aby dołączyć do grupy tamtejszych pielgrzymów z parafii pw. Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika wraz z ich proboszczem, ks. Sławomirem Koziołem, a potem wspólnie pojechały do Domu Rekolekcyjnego w Skorzeszycach koło Kielc, gdzie czekały na nich: kolacja i odpoczynek po długiej podróży.

Czytaj więcej...

Misje Święte w naszej parafii cd. – 1-7 września 2025 r.

Odsłony: 1940

Od soboty trwają misje święte w naszej parafii (relacja z soboty i niedzieli ukazała się już wcześniej na naszej stronie internetowej). Rozpoczęli je księża Bogusław Jaworowski i Przemysław Wieczorkowski ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. W poniedziałek dołączył do nich kolejny misjonarz, ks. Joachim Leszczyna.

Poniedziałek – 1 września to „Dzień osobistej refleksji”. Wieczorną Mszę św. sprawowali wszyscy misjonarze i nasi księża, zaś naukę misyjną wygłosił ks. Bogusław. Po wieczornej Eucharystii również on prowadził spotkanie dla kobiet (z nauką stanową dla nich). Rozpoczął je, mówiąc o stworzeniu  świata przez Boga, a następnie o stworzeniu człowieka (Adama) z garści ziemi (w kontekście biblijnym oznacza to człowieka, który został ulepiony z ziemi). Wspomniał też o znaczeniu swojego imienia Bogusław – Bogu przynależny czy Boga sławi. Dalej mówił o stworzeniu kobiety z żebra Adama. Nie z ręki, głowy czy nogi, ale z żebra, bo pod żebrem kobieta ma serce, łono, miłość. Następnie mówił o różnicach dzielących kobiety i mężczyzn; nie tylko w budowie ciała, a też w innym postrzeganiu świata. Spotkanie zakończyło odmówienie antyfony: „Pod Twoją obronę…”.

Czytaj więcej...

II dzień Misji Świętych i festyn parafialny – 31 sierpnia 2025 r.

Odsłony: 2101

Dzisiejsza niedziela była bardzo bogata w wydarzenia. Mszą św. o godz. 8.00 rozpoczął się II dzień misji świętych w naszej parafii. W czasie każdej dzisiejszej Eucharystii naukę misyjną głosił ks. Bogusław. Mszę św. o godz. 10.00 sprawowali ks. proboszcz i ks. Przemysław. Po mszy św. o godz. 13.00 rozpoczął się festyn parafialny, który trwał do godz. 18.00.

Pogoda w tym roku sprzyjała organizatorom i uczestnikom, od rana świeciło piękne słońce, było też ciepło, więc na plac przykościelny przychodziły całe rodziny, nierzadko z małymi dziećmi w wózkach, czy na ręku. Tym razem festyn odbył się u progu roku szkolnego, ostatniego dnia wakacji, a nie, jak to bywało jeszcze przed pandemią, przy okazji odpustu parafialnego, który przypada w środku wakacji. Ks. Paweł, dwoił się i troił, aby wszystko wypadło jak najlepiej. Poza nimi w przygotowanie i obsługę festynu zaangażowanych było wielu naszych parafian. Ks. proboszcz, również obecny na festynie, zachęcał zebranych do brania udziału we wszystkich zaplanowanych atrakcjach, które czekały i na tych młodszych i tych starszych parafian. Były słodkie wypieki naszych parafianek, kiełbaski  z rożna, chleb ze smalcem ze skwarkami, popcorn, kawa, herbata. Później dojechała jeszcze pizza, ku radości młodszych parafian. Także dla nich przygotowano dmuchaną zjeżdżalnię (statek piracki), ale nie tylko dzieci z niej korzystały. Nasze obiektywy uchwyciły moment, kiedy zjeżdżał ks. proboszcz. Pogratulować kondycji. Dla dzieci było także malowanie buziek i zaplatanie warkoczyków. Swój namiot rozbiło Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, gdzie można było sprawdzić się w udzielaniu pierwszej pomocy, był też punkt medyczny z naszą osiedlową lekarką rodzinną i pielęgniarką, można też było zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Nasze obiektywy uchwyciły także moment, kiedy mierzono ciśnienie ks. Pawłowi. Nie udało się nam ustalić, czy mierzył je z ciekawości, czy też może nawał obowiązków sprawił, że ciśnienie mu podskoczyło. Była też mobilna biblioteka i namiot kina Helios. Scena w tym roku była przygotowana w wielkim samochodzie ciężarowym (patrz zdjęcie w galerii), a występy na niej rozpoczęła nasza schola parafialna pod kierunkiem p. Małgosi. Potem zagrał zespół akordeonistów, zaśpiewała też Ola Kleina. W przerwach oprawę muzyczną zapewniał p. Artur. Swoich sił na scenie spróbowali też nasi ministranci wspomagani przez ks. Pawła, potem do śpiewu włączyli się wszyscy zebrani na placu przykościelnym, wykonując piosenki harcerskie, choć trzeba przyznać, że to raczej starsi (i to nie wszyscy) znali ich słowa.

Czytaj więcej...

  1. Rozpoczęcie misji świętych w naszej parafii – 30 sierpnia 2025 r.
  2. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 15 sierpnia 2025 r.
  3. Nabożeństwo fatimskie – 13 sierpnia 2025 r.
  4. Urodziny ks. proboszcza – 8 sierpnia 2025 r.
  5. Pielgrzymka do Lourdes – 20-25 lipca 2025 r.
  6. Odpust parafialny – 27 lipca 2025 r.
  7. Niby zwyczajna niedziela, a jednak… niezwykła – 13 lipca 2025 r.
  8. Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, a zarazem Dzień Imienin naszego wikariusza, ks. Pawła Byczkowskiego – 29 czerwca 2025 r.
  9. Procesja Bożego Ciała – 19 czerwca 2025 r.
  10. Nabożeństwo fatimskie – 13 czerwca 2025 r.

Strona 10 z 30

  • start
  • Poprzedni artykuł
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • Następny artykuł
  • koniec

Pielgrzymki

1. Pielgrzymka do Indii

2. Pielgrzymka do Fatimy

3. Pielgrzymka do Ziemi Świętej

4. Góry Opawskie

Wieści z Watykanu

Vatican News - Polski

Vatican News - Aktualności z Watykanu - Wszystkie wiadomości o Kościele
  • Papież zatwierdził nowy statut Komisji ds. Ochrony Małoletnich
  • Teneryfa-Rzym: papieskie telegramy do głów państw
  • Wymiana ognia w Libanie, konwój humanitarny pod przewodnictwem nuncjusza zmienia trasę
  • Lateran o „Magnifica humanitas”: najpierw człowiek, potem technologia

Adoracja Jezusa

Adoracja Najświętszego Sakramentu

czwartek od godz. 17.00

Warto się zapoznać

„Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN” Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych

 Kursy przygotowujące do małżeństwa

Apel przewodniczącego KEP o modlitwę i post w intencji Ojczyzny

Spowiedź

konfesnonal

30 min przed Mszą św.

 

Serwis informacyjny

Aktualności z Gościem Niedzielnym

  • Na posesji w Lutoryżu odnaleziono 32 płody; podejrzana jest przesłuchiwana
  • Wymiana ognia w Libanie, konwój humanitarny pod przewodnictwem nuncjusza zmienia trasę
  • Podróż apostolska Leona XIV do Hiszpanii w dwie minuty
  • Sąd nakazał przywrócenie usuniętych przez administrację Trumpa informacji historycznych

Myśl dnia

Biuro parafialne

BIURO PARAFIALNE

otwarte

we wtorki w godz. 17.00-18.00

w soboty w godz. 10.00-12.00

Tel. 798 899 337

WYTYCZNE DOTYCZĄCE OCHRONY DZIECI I MŁODZIEŻY W DIECEZJI KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEJ

WYTYCZNE DOTYCZĄCE OCHRONY DZIECI I MŁODZIEŻY W DIECEZJI KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEJ

Standardy Ochrony Małoletnich w duszpasterstwie parafialnym w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH W PARAFII SKRÓTSTANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH W PARAFII SKRÓT

Schemat postępowania w przypadku pozyskania informacji o przemocy wobec osoby małoletniej

Żywy Różaniec

Intencje na CZERWIEC

RÓŻA  I  

Módlmy się o gorliwość i pobożność dla ministrantów naszej diecezji, aby służąc przy ołtarzu mogli zafascynować się Jezusem i kapłaństwem.

RÓŻA  II

Módlmy się o głęboką, trwałą i owocną miłość do Jezusa dla dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. oraz młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania i alumnów, którzy przyjęli święcenia diakonatu i kapłaństwa. 

RÓŻA  III

Módlmy  się aby Europa odnalazła swoje chrześcijańskie korzenie dzięki świadectwu wiary wierzących. Prośmy również o pokój na świecie. 

RÓŻA  IV

Módlmy się by jak najwięcej Polaków korzystało z łask Bożych zawierzając siebie i swoje rodziny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Prośmy o potrzebne łaski dla Prezydenta RP, łaskę nawrócenia dla rządzących i pokój na świecie. 

RÓŻA  V          

Módlmy się, aby sport stał się narzędziem pokoju, spotkania i dialogu między kulturami oraz narodami, a także by promował takie wartości, jak szacunek, solidarność i rozwój osobisty.  

Projekt Kuźnia Dostępnych Stron współfinansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Dostępne szablony dla Joomla! przez Polskie Centrum Joomla
Wróć na górę