Zapraszamy na rekolekcje odnowy wiary dla utrudzonych i zapracowanych. 

Rozpoczęcie Mszą świętą 25.09.br. w poniedziałek o godz. 18:30 i tak przez kolejnych 7 tygodni w poniedziałki.

Każde spotkanie poprowadzi inny wyznaczony kapłan. Zapraszamy do zaplanowania sobie tego czasu na spotkanie z Bogiem.

Sobotni wieczór – 2 września – przygotowany z inicjatywy naszej scholi, był w naszej świątyni wieczorem zawierzenia Bogu. Odpowiednio wcześniej na naszej stronie internetowej pojawiło się specjalne zaproszenie, aby w tym dniu przyjść do kościoła. Informowano też o nim w ogłoszeniach duszpasterskich w niedzielę, 28 sierpnia. Jako, że 2 września przypada pierwsza sobota miesiąca już od godz. 17.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem był czas na adorację i rozważanie tajemnic różańcowych, jako wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Maryi i zadośćuczynienie za grzechy. Nabożeństwu przewodniczył ks. Piotr, a na zakończenie pobłogosławił zebranych Najświętszym Sakramentem. O godz. 18.30 rozpoczęła się wieczorna Msza św. koncelebrowana przez wszystkich naszych księży. Przewodniczył jej ks. proboszcz, on także wygłosił kazanie nawiązujące do „Przypowieści o talentach” z sobotniej Ewangelii według Świętego Mateusza.

Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpoczęło wieczór zawierzenia. Wsłuchując się w pieśni scholi, zebrani w kościele mogli zawierzyć Panu Bogu swoje troski, problemy i radości.

Usłyszeliśmy mi.in.:

Oddaj Mu hołd, oto jest Twój Król!

Wychwalaj Go całym sercem swym.

Śpiewaj Mu hymn, wysławiając Go przed Jego tronem,

bo oto Królów Król.

2 września 2023 roku zapraszamy na wieczór zawierzenia Bogu, który  odbędzie się w naszej parafii po Mszy św. wieczornej.

Rozpoczyna się nowy rok szkolny, po wakacjach wracamy do szkół i pracy, stoją przed nami nowe wyzwania – warto zawierzyć Jezusowi ten czas – abyśmy wszystko, co będziemy czynić, czynili na chwałę Boga.Niedziela – 13 sierpnia – to także tzw. Dzień Fatimski. Mszę św. wieczorną sprawowali ks. proboszcz i ks. Tadeusz. Przewodniczył jej ks. Kazimierz Dullak, on także głosił Słowo Boże. Nawiązał w nim do objawień z 1917 r., mówiąc o treści przesłania fatimskiego. Zawiera ono m.in. wezwanie o odwagę, o siłę do dźwigania krzyża, a także wezwanie do modlitwy, do odmawiania różańca.

Prezbiterium w naszej świątyni było pięknie przystrojone okazałymi białymi liliami, pośrodku, przed ołtarzem głównym ustawiono bukiet białych dalii, zaś przed bocznymi ołtarzami stały kolorowe kwiaty, wśród których były m.in. kremowe, łososiowe i bordowe goździki oraz białe i różowe lilie. Sama figura Pani Fatimskiej była także przystrojona, jej stopy otaczały łososiowe goździki oraz białe i łososiowe róże przeplatane zielonymi gałązkami. 

Po Mszy św. wyruszyła procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Wziął w niej udział również ks. Piotr. Wierni nieśli zapalone świece i śpiewali pieśni maryjne. Na zakończenie liturgii ks. proboszcz pobłogosławił zebranych, a potem wszyscy zaśpiewali Apel Jasnogórski. Pogoda również dopisała, było słonecznie i ciepło.

W niedzielę, 30 lipca, wspólnota nasza przeżywała podwójne święto. Pierwsze z nich to odpust parafialny, w czasie którego uroczyście wniesiono relikwie świętego Patrona naszej parafii (otrzymaliśmy je wcześniej z Rzymu). Zaś drugie – to trzeci dzień obecności kopii Piety Skrzatuskiej w naszej wspólnocie. Relikwie św. Ignacego z Loyoli wniósł ks. proboszcz, a następnie przywitał zaproszonych gości, wśród których byli proboszczowie koszalińskich parafii:

-      ks. Ryszard Łopaciuk ze św. Kazimierza,

-      ks. Henryk Romanik z katedry,

-      ks. Paweł Wojtalewicz z Ducha Świętego,

-      o. Stanisław Piankowski z Podwyższenia Krzyża,

-      ks. Tadeusz Kanthak z Józefa Rzemieślnika,

-      ks. senior Henryk Koszper.

Byli również nasi księża – Tadeusz i Piotr oraz dwaj wikariusze: ks. Mirosław Zawiślak z Ducha Świętego i Grzegorz Grabowski z Matki Teresy z Kalkuty.