Dziś świętowaliśmy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w polskiej tradycji zwanych Zielonymi Świątkami. Wieczorną Mszę św. sprawował ks. proboszcz. Po komunii św. ks. Piotr odczytał listę nazwisk kandydatów do jutrzejszego bierzmowania, a oni w towarzystwie swoich rodziców podeszli do stopnia komunijnego. Ks. proboszcz poświęcił krzyże, a potem również stojących przed ołtarzem. Następnie ks. Piotr rozdał krzyże rodzicom kandydatów, a oni zawiesili je na szyjach swoich dzieci.

Po Mszy św. ks. Piotr spotkał się jeszcze z kandydatami i ich rodzicami, aby omówić ostatnie sprawy przed jutrzejszym bierzmowaniem.

Już dzisiaj mogliśmy zobaczyć w prezbiterium piękną dekorację, z białych i czerwonych kwiatów oraz palących się czerwonych świec, przygotowaną na poniedziałkową uroczystość (patrz zdjęcia).

Tekst i zdjęcia: Róża Gorońska