W piątek, 17 marca 2023 r., wieczorną Mszę św. sprawował ks. Piotr, który wygłosił też kazanie o miłości do Boga i do ludzi. Potem rozpoczęło się nabożeństwo wielkopostne z adoracją Krzyża. Była to wspólna modlitwa przeplatana śpiewem parafialnej scholi i czytaniami o męce Pana Jezusa. W czasie nabożeństwa światła w kościele przygaszono, ale sam krzyż był specjalnie oświetlony. Każdy z parafian mógł podejść do niego, klęknąć przed nim lub nisko się mu pokłonić. W koszyczku obok krzyża były przygotowane kartki ze Słowem Bożym, które każdy adorujący mógł zabrać ze sobą do domu, aby tam w spokoju uważnie je przeczytać i wgłębić się w ich treść. Nabożeństwo wielkopostne zakończyło się o godz. 20.00.

Tekst: Róża Gorońska (na podstawie informacji zebranych przez Mariannę Stolarz)

Zdjęcia: Marianna Stolarz