W czwartek, 12 stycznia 2023 r. odszedł do domu Pana nasz rezydent, śp. ks. Kazimierz Mordacz. Pełnił posługę kapłańską w parafii św. Ignacego z Loyoli w Koszalinie niezbyt długo, ale dał się poznać jako życzliwy człowiek, mądry i zaangażowany w życie naszej wspólnoty, pomimo ciężkiej choroby. Będziemy Go ciepło wspominać, ale ponieważ pamięć ludzka jest zawodna, a słowo pisane i obrazy pozostają, przedstawiamy uchwycone obiektywem chwile z życia i działalności duszpasterskiej śp. ks. Kazimierza w naszej parafii.

            Na niektórych zdjęciach postać zmarłego kapłana nie jest na pierwszym planie, a gdzieś w tle, a czasem nawet nie widać Jego twarzy, ale On na nich jest. Nowych, innych zdjęć księdza Kazimierza już nigdy nie będzie.

            Oglądając galerię zdjęć pomyślmy o Nim ciepło, zapalmy Mu, choć symboliczną, świeczkę i polećmy Jego duszę Miłosierdziu Najwyższego.

Słowo ks. Proboszcza na zakończenie Mszy żałobnej za śp. ks. Kazimierza Mordacza

Rok 2017

Rok 2018

 

Rok 2019

Rok 2020

 

Rok 2021

 

Rok 2022

Tekst: Róża Gorońska

Zdjęcia: Róża Gorońska, Marianna Stolarz, Jarosław Stolarz, Artur Kucharczyk, Natalia Świnka, wykorzystano też zdjęcia z prywatnego archiwum śp. ks. Kazimierza Mordacza z pielgrzymki do Ziemi Świętej.