VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj:

- obchodzimy Światowy Dzień Chorego, modlimy się za wszystkich dotkniętych rozmaitymi chorobami i za ich opiekunów, a także za służbę zdrowia. Wspólnotowego namaszczenia chorych dzisiaj nie będzie. Namaszczenie chorych odbędzie się w naszej parafii 23 marca w przeddzień Niedzieli Palmowej jako przygotowanie do Wielkanocy;

- rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, zachęcamy do modlitwy w tej intencji i o podjęcie abstynencji nie tylko na tydzień, ale na cały okres Wielkiego Postu;

- codziennie poza piątkiem i niedzielą o 18:00 odmawiamy wspólnotowo różaniec przed Mszą św.

- po wieczornej Mszy świętej spotykają się w kościele, z ks. Piotrem, wszyscy kandydaci do bierzmowania – obecność obowiązkowa;

2. W środę popielcową

- rozpoczynamy Wielki Post, w tym okresie powstrzymujemy się od udziału w zabawach;
- zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych wzbudzając ważną dla siebie intencję, inną zachętą jest rozpoczęcie Wielkiego Postu od spowiedzi świętej, by umocnieni łaską Bożą dobrze i owocnie przeżyć ten szczególny czas;

- w tym dniu dodatkowa Msza św. o 10:00, posypanie głów popiołem podczas Mszy świętej o 7:00; 10:00 i 18:30; po Mszach – decyzją Biskupa Diecezjalnego – zbiórka do puszki na Ukrainę;

- obowiązuje nas w tym dniu post ścisły, spotkania walentynkowe i organizowane imprezy towarzyskie zrealizujmy przed środą popielcową;

- jak co tydzień przed Mszą świętą nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

3. W czwartek

- od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy do modlitwy o świętość dla kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne; w tym czasie okazja do spowiedzi;

4. W  piątek

- droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej o 17:00;

- droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o 17:45, następnie koronka do Miłosierdzia Bożego;

5. W przyszłą niedzielę

- na zakończenie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu podczas Mszy św. o 10:00 i 13:00 będziemy mieli możliwość posłuchania świadectwa terapeuty wspierającego wychodzących z uzależnienia i ich rodzin; po Mszach św. będzie możliwość spotkania się indywidualnie i wspólnej modlitwy;

- serdecznie zapraszamy na rozpoczynający się cykl  rozważań w ramach Gorzkich żali o 17:45;

- pod auspicjami Caritas Diecezji rozpoczniemy czas wsparcia dla Ukrainy. Chodzi o pomoc żywnościową pod hasłem „Paczka na Ukrainę”. Będziemy zbierać produkty spożywcze z długim terminem przydatności, np. makaron, konserwy, dania gotowe, kawę, herbatę, cukier, artykuły higieniczne i kosmetyczne, słodycze, świece, zapałki.  Kosze na artykuły będą wystawione przy konfesjonale ks. Proboszcza i w zakrystii. Zbiórkę potrwa do 3 marca;

6. Fundacja SMS z NIEBA zaprasza na dzień skupienia  na hali w Koszalinie. Poprowadzi je z Gościa Niedzielnego – p. Marcin Jakimowicz. Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia br. Bezpłatne vouchery na to wydarzenie są do odebrania w zakrystii naszej parafii. Aby uzyskać bilet, należy zarejestrować voucher na stronie internetowej  www.Usprawiedliwieni2103.pl

7. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, a w nim: Kulisy współczesnego handlu ludźmi; Wielki Post jest po to by się zatrzymać i skorygować swój kierunek; Warto zapoznać się z wiadomościami z życia Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i diecezji;

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Rawłuszewicza l. 69 z ul. Sienkiewicza
Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie;

Bóg zapłać wszystkim obecnym za wspólnotę modlitwą. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy mocy z Nieba, niech Bóg błogosławi obfitością łask Bożych.  

                                                                                             Duszpasterze Parafii