III NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj:

- w sposób szczególny chcemy zwrócić naszą uwagę na wartość Słowa Bożego dla Kościoła i konkretnie dla nas oraz w jaki sposób możemy sami zgłębiać treści biblijne;

- jednocześnie obchodzimy w Polsce Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka, zachęcamy do pamięci w modlitwie o naszych przodkach, którym często bardzo wiele zawdzięczamy;

- codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odmawiamy wspólnotowo różaniec;

- trwa rozpoczęty w czwartek Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan (18-25 stycznia) program wydarzeń zamieszczony w gablocie;

2. W poniedziałek

- po wieczornej Mszy świętej w domu parafialnym spotyka się Odnowa w Duchu Świętym;

3. W środę

- jak co tydzień przed Mszą świętą nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

- zaś po wieczornej Mszy świętej zapraszamy serdecznie do domu parafialnego członków Żywego Różańca, na spotkanie kolędowe;

4. W czwartek

- od 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy do modlitwy w ciszy;

5. Kto chciałby zamówić intencje Mszy świętych na najbliższe dni, czy tygodnie, to zachęcamy do polecenia Bogu w Najświętszej Ofierze zarówno zmarłych jak i sprawy rodzinne oraz naszych bliskich żyjących, rozmaite wydarzenia, jubileusze  - warto to Bogu polecać;

6. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych, którzy chcą się przygotować do sakramentu małżeństwa, zostanie przeprowadzony od 29.01. do 25.03.br. Spotkania będą się odbywały w głównym budynku Szkoły Katolickiej przy par. pw. Ducha Świętego w Koszalinie,  w poniedziałki o 19:00. Zapisy w kancelarii parafii pw. Ducha Świętego;

7. Rekolekcje dla małżonków tzw. Weekendy dla Małżonków w CEF-ie, w Koszalinie  organizowane są w terminie 2-4.02.br. Informacje w gablocie i na stronie internetowej;

8. Rekolekcje dla mężczyzn w Skrzatuszu odbędą się od 26-28.01.br. pod hasłem: Duchowa mądrość Ojców Kościoła poprowadzi je ks. prof. Adam Rybicki – zapraszamy chętnych. Informacje na stronie internetowej sanktuarium skrzatuskiego;

9. Informujemy, że wieczorna Msza święta będzie sprawowana o 17:00 do 3.02.br. tj. do soboty następnego tygodnia, a od 5.02. (w poniedziałek) będzie celebrowana o 18:30;

10. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” został podjęty temat opieki nad seniorami. Obala się mit, że umieszczenie osoby schorowanej w placówce opiekuńczej musi oznaczać naruszenie IV  przykazania;  Warto śledzić wydarzenia z życia Kościoła.

11. Zakończyliśmy kolędę w domach i mieszkaniach parafian. Za wszelkie dobro bardzo dziękujemy. Każde spotkanie się z Wami nas ubogaca. Pokłosie kolędowe zostanie przedstawione za tydzień. 

12. W minionym tygodniu zmarł śp. Marek Paszkowski l. 70 z ul. Bosmańskiej
Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne odpoczywanie;

Bóg zapłać wszystkim obecnym za otwartość na Słowo Boże i moc Eucharystii.    
Wszystkim Babciom i Dziadkom oraz Solenizantom i Jubilatom życzymy mocy z Nieba, niech Bóg błogosławi obfitością łask Bożych. Życzymy też dobrego wykorzystania czasu dzieciom i młodzieży podczas trwających ferii zimowych.   

                                                                                                           Duszpasterze Parafii