III  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

12 marca 2023

  1. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je ks. Grzegorz Grabowski - Wikariusz z parafii pw. św. Matki Teresy z Kalkuty. Polecamy ten czas i księdza rekolekcjonistę naszym modlitwom. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych o godz. 1000 i 1830. Nie ma Mszy o 700. W ostatnim dniu rekolekcji, w środę – Spowiedź święta.

    W tych dniach także dzieci z SP nr 5 będą przeżywały swoje rekolekcje.

    Program spotkań został podany w szkole.
  1. Dziś jeszcze zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1745. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali oraz Mszy piątkowych przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu.
  1. W piątek zapraszamy dzieci na „Drogę Krzyżową” o godz. 1600. Dorosłych natomiast zapraszamy w piątek na Nabożeństwo Wielkopostne połączone z Adoracją Krzyża. Będzie to wspólna modlitwa przeplatana śpiewem i Słowem Bożym. Nabożeństwo rozpocznie się bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy. NIE BĘDZIE DROGI KRZYŻOWEJ O 17.45 !

  2. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”. Można także zakupić Paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu dla cierpiącej Ukrainy. Zebraliśmy 2800 zł.

Drogim Parafianom i Czcigodnym Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a Solenizantom i Jubilatom życzymy zdrowia i Bożych łask.

Szczęść Boże!

W piątek pochowaliśmy śp. Ryszarda Wakulak z ul. Bosmańskiej. Miał 66 lat. Wieczny odpoczynek…