VI NIEDZIELA  ZWYKŁA

12 lutego 2023

1. Wobec ogromu cierpienia, jakie spowodowało trzęsienie ziemi na terenie Syrii i Turcji nie możemy pozostać obojętni. Prosimy o modlitwę za ofiary i poszkodowanych w tym kataklizmie. Prośmy, aby dobry Bóg miał w swojej opiece wszystkie ofiary tej tragedii, zmarłych obdarzył życiem wiecznym, a tym, którzy ocaleli dał nadzieję i duchowe umocnienie. Niech wspiera także tych, którzy niosą tam ratunek w przeróżny sposób. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. w naszej parafii zorganizujemy zbiórkę na pomoc poszkodowanym.  Zebrane środki zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.
  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. Czwartek - jak zawsze od 1700 - adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”. W nim obszerna rozmowa z naszym Biskupem Edwardem Dajczakiem, o Jego radościach i smutkach w posłudze biskupa, o planach na emeryturę i zmaganiu się z depresją.

Wszystkiego dobrego w nadchodzącym tygodniu, spokojnego, bezpiecznego wypoczynku wszystkim, którzy rozpoczęli ferie zimowe, a naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i wszelki łask Bożych .

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jacek Węgielski z ul. Teligi – miał 57 lat oraz Antonina Kwarcińska z ul. Bosmańskiej - lat 91.  Wspomnijmy także naszego ks. Kazimierza Mordacza, który dokładnie miesiąc temu – 12 stycznia, odszedł do wieczności. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…