V NIEDZIELA ZWYKŁA 5 lutego 2023

1. K O M U N I K A T 2 lutego 2023 roku, Stolica Apostolska poinformowała o objęciu urzędu Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego przez dotychczasowego Biskupa Koadiutora Zbigniewa Zielińskiego, mianowanego wcześniej na tę posługę przez Ojca Świętego Franciszka 10 marca 2022 roku. Papież Franciszek przyjął rezygnacji i przejście na emeryturę naszego dotychczasowego Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka. Jest to moment, w którym kierujemy do Boga modlitwę wdzięczności za niemal szesnaście lat pełnej pasterskiego oddania posługi Biskupa Edwarda Dajczaka. Uroczysty ingres Biskupa Zbigniewa do katedry koszalińskiej odbędzie się 4 marca 2023 r. o godz. 11:00. Już dziś zapraszamy na tę uroczystość. Niech to historyczne wydarzenie będzie okazją do szczególnej jedności i wspólnej modlitwy za naszego nowego pasterza oraz diecezję.
  2. Wtorek - Msza św. wieczorna w intencji Rodziny i dzieł Radia Maryja.
  1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. Czwartek - jak zawsze od 1700 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
  3. W sobotę – 11 lutego – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i światowy Dzień Chorego.
  4. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”. W nim artykuł o różnych formach życia konsekrowanego. Jest także nowy numer „Małego Gościa”.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na Zakony Kontemplacyjne w miniony czwartek w święto MB Gromniczej. Zebraliśmy 784 zł. Bardzo dziękujemy także wszystkim, którzy pomogli uprzątnąć dekoracje świąteczną w Kościele. Bóg zapłać!

Na stronie internetowej naszej parafii można już oglądać zdjęcia z uroczystości pogrzebowych ks. Kazimierza. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować Pani Mariannie Stolarz, która pod nieobecności Pani Róży, wykonała wszystkie te zdjęcia. Serdeczne Bóg zapłać!

I na koniec jeszcze jedno, bardzo ważne podziękowanie związane z naszą świątynią.  Od lat cieszymy się, że została wybudowana dzięki ofiarności, pracy i zaangażowaniu wielu ludzi. Okazało się tylko po latach, że budynek naszej świątyni, po zakończeniu prac budowlanych formalnie nie został oddany do użytku. Dzięki naszemu parafianinowi, Panu Bartoszowi Mejerowi, który zresztą często służy tutaj przy ołtarzu jako ministrant, wszystko udało się szczęśliwie załatwić – a nie było to takie proste. Od września, przez 4 miesiące zbierał on całą potrzebną dokumentację do protokołu kontroli zakończenia budowy kościoła. Uwierzcie nam, było tego bardzo dużo. Dnia 26 stycznia otrzymaliśmy od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego decyzję na pozwolenie użytkowania naszej świątyni. Bogu niech będą dzięki, Panu Bartoszowi Mejer i wszystkim innym, którzy mu w tym pomogli,  a dzięki którym dziś możemy powiedzieć, że według prawa budowlanego zakończyliśmy budowę kościoła i może z niego korzystać. ALLELUJA!

Wszystkiego dobrego w nadchodzącym tygodniu, a naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

W sobotę odbył się pogrzeb śp. Marii Serbińskiej z ul. Bosmańskiej – miała 75 lat. Wieczny odpoczynek…