IV NIEDZIELA  ZWYKŁA

29 stycznia 2023

1. We wtorek zakończyliśmy wizytę duszpasterską parafii - kolędę. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. A jest to niecałe 30 % Rodzin w Parafii. Bóg zapłać za otwarte drzwi Waszych domów i mieszkań, za życzliwość, za wszelkie poczęstunki i za złożone ofiary z racji kolędy. Dziękujemy za dobre słowo i życzenia. Dziękujemy także naszym ministrantom za pomoc w kolędowaniu. W ich imieniu także składamy podziękowanie za ofiary pieniężne i wszelkie słodkości, które otrzymali od Was podczas kolędowania. Bóg zapłać!

Wszystkich parafian, zarówno tych, którzy nas przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte - obejmujemy naszą modlitwą.

Od poniedziałku wraca Msza św. wieczorna o 1830.

Przypominamy, iż kancelaria czynna jest we wtorki od 17 – 18

oraz w soboty od 10 – 12.

2. Zachęcam do nabycia „Gościa Niedzielnego”. W nim m. in. wspomnienia z pogrzebu naszego ks. Kazimierza.

3. W poniedziałek po wieczornej Mszy spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

4.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek 2 II – zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych podczas adoracji od godz. 1700. Jest to jednocześnie święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone gromnice, a naszymi ofiarami w tym dniu wspieramy zakony kontemplacyjne.

Po Mszy wieczornej zapraszamy Was do pomocy przy rozbieraniu dekoracji świątecznych w kościele.

I piątek miesiąca – to jednocześnie wspomnienia św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Podczas Mszy św. za przyczyną św. Błażeja pobłogosławimy nasze gardła.

I sobota miesiąca:  od 1730 zapraszamy na adorację i rozważanie tajemnic różańcowych jako wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Maryi i zadośćuczynienie za grzechy. Następnie wspólna modlitwa różańcowa i Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

Dziękując wszystkim, którzy wspomagają  naszą wspólnotę modlitwą i ofiarami, życzymy Drogim Parafianom i Gościom obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia zdrowia i radości.

W sobotę odbył się pogrzeb śp. Mieczysława Serbińskiego z ul. Bosmańskiej – miał 80 lat oraz śp. Marianny Koziarskiej – lat 91, także z ul. Bosmańskiej. Wieczny odpoczynek…