III  NIEDZIELA  ZWYKŁA   22 stycznia 2023

1. W miniony poniedziałek pożegnaliśmy w naszej parafii ks. Kazimierza Mordacza. Drodzy Parafianie - chcę Wam wszystkim wraz z Rodziną ks. Kazimierza jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować za tak piękne świadectwo Waszej wiary i okazaną przez Was wdzięczności i szacunek wobec osoby zmarłego Kapłana.

Dziękuję wszystkim, którzy tak licznie zgromadzili się w naszej świątyni na modlitwie przy zmarłym ks. Kazimierzu. Dziękuję Służbie liturgicznej wraz z ks. Piotrem, dziękuję scholi i Panu Organiście. Dziękuję za kwiaty, znicze a przede wszystkim za zamówione Msze św.

Za zmarłego kapłana, będziemy odprawiali Msze św. przez cały rok, każdego 12 dnia miesiąca, a Żywy Różaniec zamówił Msze gregoriańskie za śp. ks. Kazimierza.

Bóg zapłać Pani Teresce – naszej kościelnej i Pani Teresie Radzikowskiej, które posprzątały kościół przed Mszą żałobną. Pani Elżbiecie Bohdziewicz i  Pani Mariannie Janiec Bóg zapłać za dekorację przy konfesjonale ks. Kazimierza i przy ołtarzu. Dziękuję także Panu Krzysztofowi Grandzie za przygotowanie portretów ks. Kazimierza i umieszczenie wspomnień o zmarłym kapłanie w internecie. Bóg zapłać Pani Róży Gorońskiej, która  zebrała mnóstwo zdjęć związanych z ks. Kazimierzem, a teraz możemy je oglądać na naszej stronie parafialnej. Zachęcam do obejrzenia!

Dziękuję wszystkim, którzy byli również obecni na pogrzebie w Jeżycach, i tym, którzy pojechali autokarem, ale także wielu z Was pojechało swoimi samochodami. Wszystko to świadczy tylko o tym, jak bardzo zapisał się w Waszych sercach ks. Kazimierz, i jak bardzo byliście mu wdzięczni.

Pamiętajmy o ks. Kazimierzy w naszych modlitwach.

2. Kończymy odwiedziny kolędowe naszych parafian.

Poniedziałek  od 16.00        - ul. Bosmańska  bloki 27, 29 i 37

Wtorek                                  - kolęda uzupełniająca.

3. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”. W nim m. in. wspomnienia o papieżu Benedykcie XVI, o problemie kremacji zwłok, a także ciekawy artykuł o inteligentnych zwierzętach.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, Jubilatom i solenizantom życzymy zdrowia i Bożych łask.

Duszpasterze Parafii