Święto Bożej Rodzicielki - Nowy Rok - 1 stycznia 2023

1. W pierwszy dzień nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Dzisiejsza uroczystość jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji, szczególnie za cierpiącą Ukrainę.

2. W związku z kolędą przez cały styczeń nie ma Mszy wieczornej, jest tylko Msza św. o 700 i o 1200.

W styczniu Kancelaria Parafialna czynna tylko w soboty od 1000 do 1200.

3. We wtorek Msza św. w intencji Rodziny Radia Maryja i wszystkich dzieł  Radia Maryja.

4. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań kapłańskich o 1130.

5.W piątek będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte jak w niedzielę – nie będzie tylko  Mszy św. o 1300.  Na zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.

O godz. 1600 zapraszamy na plebanie razem z Odnową w Duchu Świętym i Grupą o. Pio na wspólne kolędowanie.

Tradycyjnie w tym dniu jesteśmy zaproszeni do Orszaku Trzech Króli. Rozpocznie się on Mszą św. w Katedrze o godz. 1000. Następnie przejdziemy w orszaku z Katedry ul. Zwycięstwa do kościoła św. Wojciecha. Dzieci mogą przygotować jasełkowe stroje. Ministranci proszeni są udział w strojach liturgicznych. Bezpłatnie będą rozdane kartonowe korony  i śpiewniki.

6. Sobota - to I sobota miesiąca:  od 1100 zapraszamy na adorację i rozważanie tajemnic różańcowych jako wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Maryi i zadośćuczynienie za grzechy. Następnie wspólna modlitwa różańcowa i Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

7. Dom Miłosierdzia w Koszalinie zaprasza na wielkie dziękczynienie za 10 lat adoracji Najświętszego sakramentu w tym domu. W programie rekolekcje 3 – 5 stycznia, nocne uwielbienie śpiewem 5- 6 stycznia. Wszystkie informacje podane są na plakacie w przedsionku kościoła.

8. Kolęda w tym tygodniu:

2 stycznia – poniedziałek – ul. Kosynierów

3 stycznia – wtorek – ul. Wydmowa

4 stycznia – środa - ul. Spokojna

5 stycznia – czwartek - ul. Sienkiewicza i Dokerów

7 stycznia – sobota - ul. Rybacka

Kolędę rozpoczynamy od godz. 1600. W sobotę od 1400.

U progu nowego roku 2023 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Niech ten rozpoczynający się Rok Pański dla nas wszystkich, naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym. Niech przyniesie pokój i zakończenie wojny w Ukrainie.

Szczęść Wam Boże.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Marianna Ostrowska z ul. Franciszkańskiej, miała 100 lat bez jednego miesiąca, Zbigniew Broś z ul. Stoczniowców, lat 70 i Henryk Kot lat 75. Wieczny odpoczynek…