NARODZENIE PAŃSKIE   -  25 grudnia 2022

l. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Miłych Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność.

2. Jutro w drugi dzień Bożego Narodzenia, 26 grudnia święto św. Szczepana. Msze św. odprawiane będą jak w niedzielę.

3. Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę.

28 grudnia – środa - ul. Morska 62 - 77

29 grudnia – czwartek - ul. Morska 78 – 95 i 96 - 150

30 grudnia – piątek - ul. Przemysłowa i Stoczniowców

Kolędę rozpoczynamy od godz. 1600.

4. W sobotę 31 grudnia zapraszamy wszystkich na Nabożeństwo dziękczynno – błagalne kończące Rok Pański 2022. Po nabożeństwie Msza św. w intencji Parafii.

5. Pozwólcie, że w tym miejscu wyrażę moje serdeczne podziękowanie wszystkim, dzięki którym ta Pasterka – i całe nasze świętowanie – mają tak cudowną i piękną oprawę. Dziękuję wszystkim za udekorowanie naszej świątyni, za choinki i ich przystrojenie, dekoracje szopki, za posprzątanie świątyni. Wszystkim za wszystko wielkie i serdeczne „Bóg zapłać”!

6. Jest Gość Niedzielny – podwójne, świąteczne wydanie w cenie 15 zł. Jest także Mały gość w nowej cenie - 7 zł.

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy naszemu świętowaniu i niech napełnia nas pokojem i radością.

Szczęść Wam Boże.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kamila Grzybowskiego lat 24 z ul. Franciszkańskiej. Wieczny odpoczynek…