IV Niedziela Adwentu  – 18 grudnia

1. Dziś IV Niedziela Adwentu - za chwilę święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. można się wyspowiadać. Są kapłani z Parafii oraz ks. Gość. W tygodniu spowiedź św. pół godziny przed wieczorną Mszą św. – czyli od 1630.
  1. Do piątku zapraszamy wszystkich jeszcze na Msze roratnie o godz. 1700.
  1. Jutro po roratach zapraszam wszystkich chętnych do pomocy przy świątecznym strojeniu naszej świątyni.
  1. Wychodząc z kościoła można nabyć poświęcone opłatki oraz małe świece po 8 zł. Jest także tradycyjne sianko na stół Wigilijny.
  1. W sobotę - Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Na Pasterkę, którą rozpoczniemy świętowanie Bożego Narodzenia, zapraszamy o godzinie 22:00 i 24:00.

25 grudnia – niedziela - uroczystość Bożego Narodzenia. W poniedziałek natomiast – święto św. Szczepana - pierwszego męczennika, drugi dzień świąt, Msze święte w porządku niedzielnym.

1. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”. W nim bardzo przydatny dodatek – tekst „Modlitwy przed wieczerzą wigilijną”.
  1. KOLĘDĘ w parafii rozpoczniemy od środy 28 grudnia. W tym roku wracamy do tradycyjnej kolędy, według ulic. Plan kolędy zostanie ogłoszony w czasie świąt.

Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę swoją modlitwą i ofiarami. Wszystkim drogim Parafianom i Czcigodnym Gościom życzymy wszelkiego dobra na cały tydzień, spokojnego czasu w przygotowaniu do radości Bożego Narodzenia, a naszym Jubilatom i Solenizantom niech Pan Bóg błogosławi i obdarza wszelkimi łaskami.

Duszpasterze Parafii

W minionym tygodniu odeszła do wieczności Bronisława Wadiak l. 75 z ul. Bosmańskiej. Wieczny odpoczynek…