III Niedziela Adwentu  – 11 grudnia

1. Dziś już III Niedziela Adwentu – Gaudete – czyli Niedziela Radości. Za chwilę święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św., by jeszcze pełniej przeżywać radość świąt. W związku z tym w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. będzie można się wyspowiadać. Będą do dyspozycji kapłani z Parafii oraz ks. Gość.
  1. Zapraszamy wszystkich na Msze święte roratnie o godz. 1700. Z lampionami w rękach czekamy na przyjście Zbawiciela. Na Roraty przynosimy serduszka, na których wypisujemy intencje modlitewne, które są dołączane do modlitwy wiernych. W przyszłą niedzielę na Mszy dla dzieci o 1130 wszystkie serduszka wezmą udział w losowaniu głównej Nagrody oraz nagród pocieszenia.
  1. Wychodząc ze świątyni można nabyć poświęcone opłatki oraz świece: małe po 8 zł. a duże - 20 zł. Jest także tradycyjne sianko na stół Wigilijny.
  1. W sobotę tradycyjnie o 1000 próba na plebanii scholi dziecięcej, a po niej schola dorosłych.
    Wieczorem natomiast w kościele Ducha Świętego o godz. 1900 odbędzie się  Adwentowe Czuwanie Młodych. Zapraszamy naszą młodzież do wzięcia udziału w czuwaniu.
  1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy dla dzieci zostaną poświęcone medaliki dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
  1. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” w którym znajdziemy wiele informacji m. in. z życia kościoła w Polsce oraz naszej diecezji.

Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę swoją modlitwą i ofiarami. Szczególnie Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu do puszki na rzecz Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy 1117 zł. Wszystkim drogim Parafianom i Czcigodnym Gościom życzymy wszelkiego dobra na cały tydzień, a naszym Jubilatom i Solenizantom niech Pan Bóg błogosławi i obdarza wszelkimi łaskami.

Duszpasterze Parafii

W minionym tygodniu odeszła do wieczności Wiesława Ponurka lat 69 z ul. Przemysłowej.

Wieczny odpoczynek…