II Niedziela Adwentu  – 4 grudnia

1. Dziś po Mszach św. zgodnie z zapowiedzią we wszystkich kościołach w Polsce zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  1. Zapraszamy wszystkich na Msze święte roratnie o godz. 1700. Zabierajmy ze sobą lampiony czy świece. Zachęcamy również do przynoszenia serduszek, nie tylko przez dzieci, na których wypisujemy intencje modlitewne. Będą one dołączane do modlitwy wiernych podczas Rorat. W tym roku po naszych domach wędruje figura św. Józefa – Patrona Rodziny. Zapraszam wszystkich domowników do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa.
  1. Wychodząc ze świątyni można nabyć poświęcone opłatki oraz świece na stół wigilijny: małe po 8 zł. a duże - 20 zł.
  1. W poniedziałek – spotkanie Odnowy w Duchu Świętym a we wtorek, po Mszy św. w intencji Radia Maryja zapraszamy na spotkanie wspólnotę Ojca Pio.
  1. W czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu w naszym kościele od 1130 do 1300 Godzina łaski dla świata. U Jej początków są objawienia prywatne Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari. Maryja objawiła się tam pielęgniarce z pobliskiego szpitala. Najbardziej pamiętne objawienie Maryi miało miejsce właśnie 8 grudnia 1947 r. w tamtejszej bazylice. Maryja powiedziała wówczas: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Zapraszamy zatem serdecznie: o 1130 modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem a o 1200 Eucharystia. Podczas Mszy św. będziemy mogli złożyć u stóp Maryi nasz dar–będą to białe róże, które będzie można kupić przed Msza w cenie 10 zł.
  1. W sobotę tradycyjnie o 1000 próba na plebanii scholi dziecięcej a po niej schola dorosłych.
  1. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” m. in. o tym, czy można wierzyć w Boga, a nie wierzyć w Kościół.

Bóg zapłać za wszelką waszą pomoc i ofiarność. Ks. Rektor WSD Koszalin przysłał podziękowanie dla Parafii, za ofiary złożone 22 listopada na ręce diakona Ksawerego. Zebrał on wówczas 3 109, 15 zł. Bóg zapłać także Paniom, które zrobiły porządek przy krzyżu przed naszą świątynią. Drogim Parafianom i Czcigodnym Gościom życzymy wszelkiego dobra na cały tydzień, a Jubilatom i Solenizantom - szczególnie dziś wszystkim Barbarom niech Pan Bóg błogosławi a św. Patronowie strzegą w każdym dniu.

Duszpasterze Parafii