XXVII Niedziela Zwykła – 2 października  

 

1. Rozpoczęliśmy miesiąc październik – czas szczególnej modlitwy różańcowej. Weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając przez wstawiennictwo Maryi Panu Bogu naszą codzienność. Nabożeństwa różańcowe zawsze przed  Mszą św. o godz. 1800. Natomiast dzieci zapraszamy w poniedziałki i wtorki na godz. 1700.

2. I Czwartek miesiąca – zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych podczas adoracji od godz. 1700. Natomiast po Mszy św. o godz. 1900 spotkanie Oazy młodzieżowej na plebanii.

3. Piątek – to jednocześnie I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 1800. Zapraszamy szczególnie dzieci klasy IV, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, by rozpoczęły Nowennę 9 Pierwszych Piątków Miesiąca.

W piątek także – 7 dzień października - liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Z tej okazji serdecznie zapraszamy całą wspólnotę Żywego Różańca, by na Mszy św. wieczornej modlić się za żywych i zmarłych członków naszej wspólnoty.  

4. Sobota - próba scholi dziecięcej o 1000

5. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”. W nim m. in.: wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie oraz wspomnienie o zmarłym niedawno, a wszystkim dobrze znanym aktorze – Franciszku Pieczce. Jest także „Mały Gość” z bransoletką na rękę w formie „Dziesiątki różańca” jako dodatek do gazety.

6. Msza św. dziękczynno – błagalna za naszą Młodzież, która przystąpi dziś do Bierzmowania zostanie odprawiona 19 XI o 1830.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień i szczególnej opieki Matki Bożej Różańcowej. Naszym wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Szczęść Boże!

Duszpasterze Parafii

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Henryk Rak z ul. Sienkiewicza - l. 81

+ Edmund Łobocki z ul. Rybackiej – lat 95

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…