XXVI Niedziela Zwykła – 25 września

1. Dziś jeszcze podczas Mszy św. o godz. 18:30 zostaną poświęcone krzyże dla młodzieży, która przyjmie Sakrament Bierzmowania w przyszłą niedzielę.

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

3. We wtorek po Mszy wieczornej próba przed bierzmowaniem.

4. Środa - łącząc się z całym światem o godz. 15:00 odmawiamy na ulicach naszych miast Koronkę do Bożego Miłosierdzia. My uczynimy to na placu przed naszym kościołem. Zapraszam zatem do wspólnej modlitwy.

5. Czwartek - od godz. 1700 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji okazja do spowiedzi świętej szczególnie dla młodzieży i ich Rodzin przed Bierzmowaniem.

6. Sobota - próba scholi o 10:00

W sobotę także rozpoczynamy miesiąc październik – czas szczególnej modlitwy różańcowej, którą będziemy celebrować codziennie o 18:00.

1 dzień października to jednocześnie Pierwsza Sobota miesiąca, od 17:30 czas na adorację i rozważanie tajemnic różańcowych jako wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Maryi i zadośćuczynienie za grzechy.

6. Poszukujemy jako parafia osoby chętnej do pracy w naszej zachrystii. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.

7. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”

 8. Bardzo dziękuję wszystkim parafianom, którzy uczestniczyli tydzień temu w odpuście w Skrzatuszu. Autokarem wyjechało nas 25 osób. Msza św. dziękczynno – błagalna za Pielgrzymów zostanie odprawiona 17 XI o 18:30.

9. W przyszłą niedzielę i w poniedziałek w naszej Parafii będziemy przeżywali Wizytację ks. Bpa Zbigniewa Zielińskiego. Ksiądz Biskup będzie uczestniczył we wszystkich niedzielnych Mszach św.

- o godz. 10:00 zapraszamy szczególnie wspólnotę Żywego Różańca, po Mszy św. krótkie spotkanie wspólnoty z ks. Biskupem.

- na Mszy o 11:30 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

- na godz. 16:00 zapraszam w imieniu ks. Bpa na plebanie przedstawicieli wszystkich grup parafialnych.

- o godz. 18:30 ks. biskup udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

W poniedziałek natomiast w godzinach porannych ks. Biskup odwiedzi Szkoły i Przedszkole znajdujące się na terenie naszej Parafii oraz Dom Pomocy Społecznej „Zielony Taras”.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień.  Naszym Solenizantom i Jubilatom składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

Szczęść Boże!

Duszpasterze Parafii

W minionym tygodniu odeszły do wieczności:

+ Danuta Krauze z DPS - l. 72 oraz

+ Władysława Gneśkowiak z ul. Dokerów – lat 89.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…